למה תואר ראשון לא חשוב ליזם

מעוניין לעבוד באבטחה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא עבודה באבטחה

למה תואר ראשון לא חשוב ליזם


נוסף לפני 6 שנים | 0 תגובות
למה תואר ראשון לא חשוב ליזם

לימודים לתואר ראשון מיותרים ליזם

אנשים החיים יזמות נוטים לדלג מרעיון לרעיון ומכנה משותף יש להם - הם לעולם לא מוותרים הם ימשיכו וימשיכו לנסות עד שיפגעו בול במטרה ויצליחו להתרומם בפעם הראשונה ומשם השמיים הם הגבול הם יחזקו את העסק וישפרו את מעמדם במשך שנים רבות עם יזמות אינסוטפית שלא ניתנת להבנה בידי אדם ממוצע, יזם לרוב יחזיק סט כישורים וירבאלי ופרקטי יחד עם ראש מחושב אך עם אמוציות בדומה לכל אדם אחר ולרוב היזם יראה את התמונה המלאה ויזהה הזדמנויות בכל פעם שנתקבל באחת.

יזם רואה בעיה ומציע פתרון , רואה הזדמנות וקופץ עליה , מתכנן לטווח ארוך ומתבסס על כך לשם הצלחה וכמובן מוכן לקחת הימורים לא קלים על עתידו ועל רכוש שיש או שאין לו , ליזם אין צורך בתעודת תואר ראשון ולרוב בשקט בשקט הוא יבוז לאותם אנשים לומדים לתואר ומקווים שהטוב מכל יתרחב ועבודה הם ימצאו אך שם הוא גבול שאיפותיהם ומעבר לכך אין.

עבדות מודרנית עם תואר ראשון

הסטודנט הממוצע לומד לתואר ראשון ובשנים האחרונות גם לתואר שני במטרה אחת ברורה - למצוא עבודה שתפרנס אותו היטב, בעוד ישנם מקצועות ריאלים שמשלמים היטב רוב המקצועות ההומנים שמתאימים למרבית החברה כלל אינם מפרנסים עם שכר גבוהה כלומר הלימודים לתואר אמנם נותנים לבוגר הרגשת שייכות אך אין לכך אחיזה במציאות מאחר ומעמדו החברתי של בוגר הלימודים לא בהכרח משתנה, זה נכון שכאשר משווים עשירונים והתשייכויות חבראתיות בולטת העובדה שעשירים לרוב מחזיקים גם בתואר אקדמאי אך אין לתואר משמעות רבה על עושרם.

אם מסתכלים על המסלול האקדמי ומשקיעים מעט מאמץ ניתן לראות שהעולם הולך לכיוון די ברור שידע = כסף כלומר אנו פחות עובדים פיזית מאחר ולשם כך יצרנו מכונות והעבודה שבכל זאת נדרשת יצאנו למדינות עולם שלישי שיעשו זאת במקומינו , ולכן הידע שנרכוש במהלך העשורים הראשונים לחיינו ולאחר מכן במקום העבודה הן אילו שיקבעו מה גובה השכר שנזכה לקבלו לאחר מכן עם השנים, בעוד ישנם עבודות אשר אינם ניתנות להחלפה במקצועות אשר יש מחסור בכח אדם ולכן העובדים בו מרוויחים שכר גבוהה (מקצועות ריאלים ומעשיים) בעבודות אחרות התואר אינו במשחק.

כמעסיק לרוב נבחר באדם שיתן תגמול גבוהה ככל הנדרש לעסק כלומר שנרוויח כמה שיותר עבור העלות של העובד ובמקצועות רבים בשוק כיום לתואר אין שום משמעות רווחית לכיסו של המעסיק ולכן כלל לא נדרש בהם תואר מאחר והמתמודד בעל הכישורים הטובים ביותר וכמובן גם בניסיון הרבה ביותר הם אילו שיקבלו את העבודה עם או בלי התואר.

- יוצא מן הכלל הן משרדי הממשלה בהם יש חובה לתואר ראשון ללא קשר למציאות כלל.

בעוד רבים חושבים שהם "בונים" קריירה הם בעצם עבדים מודרנים של מעסיק העושה ככל הניתן לגזור קופון שמן על חשבון עבודתם וכאשר אחד מהם אינו מתפקד כנדרש ההחלפה שלו נעשית בקלות מאחר ולכולם יש סט כלים דומה במיוחד - כולם בוגרי הלימודים האקדמיים או אם תרצו כולם הונפקו באותה המפעל אקדמי ובעולם שבו יש משמעות לידע - ידע עודף לא נחשב לאיכותי ונזרק כלאחר יד לשוליים ולכן המשמעות לכך היא שהתואר לא מציל אף אחד מחרב הפיטורין.

היזם דואג לעצמו בכל עת 

בעוד עובסד בחברה נורמלית תלוי תמיד במעסיק ובגיל 40+ כבר צריך לדאוג על עתידו וכמובן על הפנסיות שלו שזנרקות לפח עם השקעות מיותרות הרי שיזם בוחר לרוב לא להיכנס למלכודת זו אלא בונה לעצמו קריירה אמיתי הכוללת למידה עצמית בשימוש עם כל כלי למידה ראוי כאשר כיום האינטרנט מספק מענה מקיף לכמעט כל צורך יזמי , יזם אינו חושש מפיטורין אלא בוחר לקחת את עתידו בשתי ידיו ולהמר נכון עד שיצלח ועם הצלחותיו הוא יילך לבנק ויוריש לילדיו כל טוב.

יזם אמיתי יודע שתואר ראשון כלל אינו מוסיף לו נקודות מאחר ושאיפותיו אינם באותו המישור עם שאר האוכלוסיה ושאיפותיו אינם לעבוד תחת מעסיק אלא בכוחות עצמו ולכן הוא יודע שלימודים אקמיים רק יפריעו בדרכו אל יעד ברור של הצלחה. הראש העסקי של היזם כבר יבשיל בגיל זה או אחר לאחר כמה כישלונות אך לאחריהם הוא יצטרך להתמודד עם פחדיו ולהסתכל היישר אל תוך צרכיהם של האנשים עימם הוא חי ועם הדרישות שלו מעצמו ולספק פתרונות שיפרנסו אותו היטב להמשך חייו.

חושבים שאתם יזמים? בידקו את עצמכם ונסו לראות את עצמכם עוד 10 שנים ואיפה בדיוק אתם מתכננים לעמוד - אם אתם רואים את עצמכם בחברה מסודרת כנראה שאתם לא יזמים אם אתם חושבים על יציבות משפחה מסודרת ייתכן שאתם יזמים אך אם הדמיון שלכם לוקח אתכם למקום בו אתם מנהלים עסק ואנשים מתחתיכם ומחזיקים בניסיון עבר של ניסיונות כנראה שכתבה זו מיותרת עבורכם ואתם יודעים בדיוק לאיזה חלק מהמפה אתם שייכים.

ויתור על לימודים אקדמאיים אינה בהכרח חובה ויש שיבחרו ללמוד באוניברסיטה הפתוחה למרות חוסר האמון במערכת רק כדי שיהיה תואר ליתר ביטחון או מסקרנות לנושאים מסוימים אך יש לציין שהפחד מלקיחת סיכונים והרצון להיות נורמליים גורם ליזמים רבים לאבד את מרצם בגיל צעיר ורק לאחר מכן בחיים כאשר יש תלות של פרנסה למשפחה הם נזכרים בשאיפותיהם ובשלב זה בחיים הדברים הופכים לקשה בהרבה מאחר וכבר לא ניתן להשכיב כסף ללא חששות.

השורה התחתונה - עצמאים - וותרו על לימודים , נורמטיבים רוצו ללמוד מסלול בו אין הרבה מתמודדים על כל משרה והגדילו את הסיכויים שלכם להתפרנס היטב לאורך שנים ובעיקר נסו להיות מעט יותר גמישים עם עצמכם והכינו את עצמכם כלכלית ליום סגרירי.מעוניין לעבוד באבטחה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא עבודה באבטחה

לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..