זכויות נשים בהריון בעבודה - מונעות עבודה גם לאחר מכן.

מעוניין לעבוד באבטחה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא עבודה באבטחה

זכויות נשים בהריון בעבודה - מונעות עבודה גם לאחר מכן.


נוסף לפני 4 שנים | 0 תגובות
זכויות נשים בהריון בעבודה - מונעות עבודה גם לאחר מכן.

נשים רבות טורחות ומשקיעות (אף יותר מגברים..) במהלך הלימודים. הציונים גבוהים, המלצות והצטיינות בכל הקורסים ולמרות זאת כאשר הן נפלטות חזרה לשוק העבודה הן מגלות שמחכה להם עולם אכזרי בו מסננים נשים בגלל גילם ומצבן המשפחתי. כל הלימודים הארוכים וההשקעה האדירה אינם משתלמים לה ונוצר מצב בו לנשים במקצועות חופשיים לעתים כלל לא מומלץ ללמוד לתואר מאחר והשכר שהן יקבלו יהיה נמוך וקשה יהיה עד בלתי אפשרי להתפתח בקריירה משמעותית. 

כבר שנים רבות שיש זכויות נשים בהריון בעבודה אך למרות שמדובר בדבר חיובי שמאפשר לנשים להתקיים בכבוד בתקופת ההריון הוא גם יוצר מצב של סינון ייתר לנשים בגילאי הפוריות שלצערם לא מוצאות עבודה בגלל חשש של מעסיקים למימון תקופה בה נגרמים הפסדים לחברה בתקופת חופשת הלידה וגם לאחר מכן אמא לרוב תעמיד את ילדיה כקודמים למקום העבודה ובכך הפרודקטיביות של העובדת יורדת וכח האדם בחברות רבות מתודרך באופן ברור לא לקבל נשים שאינם מדגישות בקורות החיים שלהם שיעודן - קריירה. 

איך אשה שמתכננת להכנס להריון מתקבלת לעבודה?

אשה נשואה, בטווח הגיאלים 25-40 שמתכננת להכנס להיות אמא בשלב כלשהו בחייב תסבול מאפליה סמויה שתגביל אותה משמעותית במציאת עבודה ולכן עליה לפתח שיטת הסתרה מראש כדי שיחסך ממנה עגמת נפש רבה. 

מאחר ואסור למעסיק לשאול שאלות מסוימות והם בכל זאת עושים זאת עליכן לענות בצורה מתחמקת על כלל השאלות כי אחרת לא תתקבלו למקום העבודה, כאשר שואלים לגילכן ענו תשובה כנה ואמיתית אבל כאשר מדברים אתכם על מצב הזוגיות שלכם או האם ברצונכם להביא ילדים בעתיד עליכם להכין את התשובות מראש ולספק תשובה ראויה באופן מיידי. 

שמירת מקום עבודה לאחר חופשת הריון

נשים רבות מכירות את המצב הבא, הן נכנסות להריון ומגלות פנים חמוצות מצד המעסיק שאינו רואה הריון זה בעין יפה אך כבר לא יכול לפטרן בגלל החוק לזכויות נשים בהריון בעבודה. לאחר חזרת האישה מחופשת ההריון ותקופת ההגנה נעלמת המעסיק יחפש את האמא הטרייה וימצא דרכים כדי למנוע את המשך העסקתה. אין דרך אמיתית לשמר את מקום העבודה ואין חוק שמגן על אישה זו ולכן רבות סובלות מפיטורין לא מוצדקים אך לא יכולות לעשות דבר בנידון.

כדי למנוע בכל זאת את החשש לפיטורין חשוב מאוד להיות זהירים בתקופת החזרה מחופשת הלידה, להימנע מיציאות רבות מידי לבית כדי לטפל בילד ולהיעזר בהורים ובני משפחה בתחילת הדרך עד שהמעסיק יתרגל למצב המשפחתי החדש ובמידה והעבודה של האמה הטרייה ממשיכה להיות תקינה אין עילה לפיטורין ובשנים שלאחר מכן יתאפשר לה למצוא זמנים לצאת לילד ובכך לשמור על קריירה חיה ובועטת למרות הכל.

 מעוניין לעבוד באבטחה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא עבודה באבטחה

לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..