למה מעון יום כל כך יקר ולמי זה שווה?

מעוניין לעבוד באבטחה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא עבודה באבטחה

למה מעון יום כל כך יקר ולמי זה שווה?


נוסף לפני 4 שנים | 1 תגובות
למה מעון יום כל כך יקר ולמי זה שווה?

למה מעון יום כל כך יקר ? למי בכל זאת שווה לצאת לעבוד? ואיך מוזילים את עלות הגן לילדים אפילו לפני גיל 3? הכל מתחיל ונגמר בביקוש ובהיצע כמו בכל ענף אחר בכלכלה וכאשר אמהות דורשות לצאת לעבודה על חשבון ילדיהם יש לכך מחיר כלכלי ומחיר רגשי שבעיקר נופל על הילד אך בגיל זה אינו מורגש כל כך ולא יכול להתלונן על המצב הקיים.

כאשר נתבונון ונעשה שימוש בכמה מכלים הבסיסיים ביותר שנלמדים כבר במבוא למיקרו כלכלה נכיר את המושג ייתרון יחסי בו עלינו לבחון ולבחור בין האלטרנטיבות שיש לנו מהו היתרון היחסי שיש בידינו האם זה העובדה שניתן לצאת לעבודה או דווקא מהשקט והרוגע שמעון יום משרה עלינו וכאשר נחשב את כל המרכיבים נוכל לראות באופן ברור כל אחד בהתאם לדרישותיו את הויתור שהוא מבצע והאם זה אכן משתלם לו או שאולי זה נובע מלחץ חברתי שאינו כלכלי אינו משתלם ובטח שאינו מועיל לאשה ולכלכלה.

האלמנטים שיש לחקור במידה ואנו רוצים לבצע מחקר מדעי עם נתוני אמת יהיו העלות לפי שעה של המעון ההרווח שעושה האם כאשר היא יוצאת לעבודה בהתאם לימים רגילים וימי חופשה ובנוסף נוסיף פאקטור של נזק רגשי / הפסד זמן איכות עם הילד שלהורים מסוימים שווים ויתור מסוים שאינו נמדד בכסף וננסה להבין מהם המשמעויות של חישוב מסוג זה והאם הוא בכלל יעיל לנושא כל כך רגיש כמו אמהות וגני ילדים...

ניתן לפתוח ולומר שאכן יש קשר מאוד משמעותי בין האם והילד אם זאת זהו טבע האדם והעובדה שהאם רוצה לשלוח את ילדיה למעון אינה אומרת שיש הפסד כלשהו בעינה ברמה הרגשית , במידה ויש ויתור רגשי כל סכום כסף שבעולם אינו באמת משתווה לכך ולכן עדיף לאשה כזו להישאר בביתה ולדאוג לתינוק עד שיגיע לגיל בו נוח לה לשחרר אותו לגן ילדים או בית הספר.

לאחר שהגדרנו את מקומינו נעשה חישוב זריז של הרווח ביחס להפסד שמשפיע  על ההחלטה ההגיונית של אשה ליציאה לעבודה עם עלויות גבוהות במיוחד של המעון יום , הסכומים שהיום משלמים עבור מעון בהתאם לאיזורי המגורים נעים בפריפריה בין 1,500-2,500 ובאיזורי המרכז בו אנשים מרוויחים יותר הסכומים ינועו בין 2,500-3,500 ואף 4,000 ש"ח במקרים חריגים במיוחד מה שמעלה שאלות רבות על הגיון התמחור לצד התמורה שנקבל עבור סכומי כסף גבוהים כל כך.?

בנוסף נמצא נתון נוסף שחשוב עבורינו בכדי לבצע את המחקר הקטן שלנו והוא מהו המשכורת אותה מרוויחה האשה בפריפריה לצד האשה במרכז בהתאם למשרה אותם הם ממלאים כאשר נזכור את ההשלכות של עבודה רצופה לאורך שנים בבניית קריירה לטווח הקצר ולטווח הארוך כך שייתכן שהנזק בהישארות בבית גדול כל כך שלא ניתן לכמת אותו למספרים ולכן נעדיף לבצע את סדרי העדיפויות שלנו בהתבססות על נתונים משוערים שיתנו לנו קנה מידה אפשרי (אך לא חלומי) לויתור הנדרש מצידנו.

ברגע שכל הנתונים בידינו אנו יכולים לנסות להשוות את הפרטים ולראות מהו הנזק מול התועלת עבורך בהישארות עם הילד בבית או בשליחה של הילד למעון יום , במידה והמשכורת גבוהה מ6,000 קרוב לודאי שהויתור יהיה גדול מידי בהישארות בבית אך אם המשרה אותה את ממלא נעה בסכומים הנמוכים מ5,000 ואין צפי עתידי לקידום בהתבסס על העבודה הרצופה שלך בחברה הרי שלא בהכרח שמשתלם לשלוח את הילד  למעון יום - הפער של עד 2,000 ש"ח יוצא בצורות שונות בין בתחבורה בין בהוצאות נלוות לתינוק וכ"ו.

השורה התחתונה הוא שלפעמים אכן משתלם ונכון להישאר בבית עם התינוק והערך הרב שתקבלי מיחס של קירבה עם התינוק בכל השנים הראשונות בהן הוא צריך בך ביותר עדיפה על משכורת ממוצעת של אשה במשק הישראלי , ולנשים חזקות שהקריירה שלהן חשובה והן זוכות לגמול גבוהה בהערכה בקידום ובמשכורת אין ברירה ועליהן לשולח את הילד למעון יום ולהתקדם בחייהם.

שיקולים נוספים שניתן לשלב בתכנון מסוג זה יכול להיות המשכורת של הבעל , היכולת שלך לעמוד בבכי ובטיפול האינטנסיבי בתינוק , עיסוק אובססיבי עם הילד וכו שאותם עלייך לבצע כחישובים נפרדים בצורה כנא עם עצמך.מעוניין לעבוד באבטחה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא עבודה באבטחה

תמונת פרופיל ‫אלמוג

מסכימה עם כל מילה אשר נאמרה בכתבה !