מעמד נשים בשוק התעסוקה של ימינו

מעוניין לעבוד באבטחה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא עבודה באבטחה

מעמד נשים בשוק התעסוקה של ימינו


נוסף לפני 4 שנים | 0 תגובות
מעמד נשים בשוק התעסוקה של ימינו

התבוננות במעמדה של האישה בכלל ובאישה העובדת בפרט לאורך השנים יכולה להיות נושא מעניין מאוד למחקר ולכן עוסקים בו רבות , נשים משחר ההיסטוריה ברמה מסוימת תלויות בגברים כלומר הכח שלהם אינו בשליטתם אלא נמצא בידי אחרים ולכן ניתן לראות שאישה שמנוהלת היטב עובדת טוב יותר מגבר ויודעת לעשות זאת גם ללא השגחה ובאופן עצמאי להשגת היעדים שנקבעו עבורה.

ההיסטוריה מציגה לנו תמונה עגומה בה נשים היו כחפצים ונסחרו על ידי הוריהן ואחיהם כאשר עשו בהן כרצונם עד היום זה ככה במדינות ערב ואפילו ההלכה היהודית רואה האישה כשייכת להוריה כך שבקידושין בפועל לא שואלים לדעתה אלא מכריזים אליה חד צדדית כמקודשת , לא סומכים עליה לא בונים עליה היא שייכת לבעלה וזהו אין יותר , בגדה? מעלה באמון? יכול לסקול אותה או לעשות בה כרצונו..

האם השוויון של נשים כיום אכן עושה להן טוב? האם אישה בשוק העבודה היום נהנית מהשוויון או שמה האישה בדיוק כמו בעבר מנוצלת ונשחקת לטובת בעליה החדשים קרי מקום העבודה. אישה ללא ספק מיוחדת מהגבר יש לה צרכים שונים אחריות שונה ובעיקר יכולות שונות משל הגבר וההשוואה של אישה לגבר בשוק העבודה עושה להן עוול מאחר ובמקום שהמערכת המסחרית תעשה בהן שימוש שטוב עבורן וטוב לתעסוקה הן עוסקות בעבודות ככל הגברים , נכון שכיום כולן אקדמאיות והעבודה אינה קשה אך אישה צריכה להיות מחוברת לשורשים של משפחה אחרת מה טעם בחיים אלו עבורה.

כיום אישה מתקבלת לעבודות הטובות בשני אופנים האחת שהיא יפה במיוחד והמעסיקים רוצים בה מסיבות מסחריות לרווח גדול יותר מול הלקוחות או מטעמים אישיים , האופציה השניה היא מאחר והיא מחזיקה יכולות מרשימות ומתחרה על משרות של הגברים ובחרה קריירה על פני החיים כלומר אין לה תכניות למשפחה וילדים והמעסיק רואה אותה כנכס בדיוק כמו שאר עובדיו הגברים.

מעניין לראות שאישה בעלת משפחה וילדים שמקיימת את רצונותיה לחינוך וטיפול בילדיה מתקדמת לאט יותר אם בכלל בקריירה בעבודה כאשר גברים עוקפים אותה מכל כיוון אפשרי , האין זה שוויון? מנהלים בכמות כפולה ממנהות , בכירים באקדמיה בפוליטיקה ובכלכלה הגברי ברובו עם מיעוט נשי מוצלח מאוד אך שעשה ויתורים קשים על עצם קיומו ואישיותו? האם זה שוויון או שמה אנחנו עובדות על עצמינו ובפועל אנו עבדים של העת החדשה לרצונות של הגבר - הכנסה נוספת לבית.

העובדות בשטח מדברות בעד עצמן , נשים אמנם מרגישות יותר חופשיות ויותר עצמאיות מאי פעם אך הגלגל תמיד חוזר וכמו במראה לבסוף אנחנו מוצאות את עצמינו בדיוק איפה שהתחלנו כרכוש של אדם אחר , כל רצונותינו מתבססות על מודל היופי שגברים עיצבו לנו , כל רצונות להצלחה מבוססות על מודלים שגברים השפיעו עלינו וכל החלטותינו מנוהלות ומושפעות מגברים סביבנו - אין לאישה החלטות עצמאיות והמעט שאכן מבצעות החלטות עצמאיות הן שוליים שנדחה על ידי החברה מאחר ומראה פניהם הטבעי פחות נוצץ ופחות מתאים לעולם הגברי.

האשה של היום צריכה להקים מקומות עבודה שמיועדות לה ומתוכננות עבורה כלומר המערכת העסקית צריכה לנוע סביב היותה אישה ולשרת את הצרכים הנשיים מבית שימוש מתאים ועד שעות עבודה שמתאימות לאמהות או עבודה מהבית , טיפול בילדים חינוך ומשפחה אינם תוספתת עבור אישה זה העיקר שנשים רבות מפספסות ומגלות מאוחר מידי שהפנטזיה שלהן עלתה על המציאות ואין ביסוס לדמיונות שפיתחה לעצמה כמתבגרת בסביבה גברית שולטת.

בעוד נשים מסביב לעולם מדברות על שוויון הן שוכחות לשאול את עצמן מהו? התנועה הפמניסטית שהלכה והתחזקה במהלך שנים הולכת ודואכת מאחר ולטעמן של נשים רבות הן הגיעו אל  היעד אך בהתבוננות קצרה ביעדים שהוגדרו מלכתחילה דווקא הן התקרבו אל עבר היעד והיעד נשאר במקומו הוא ולכן לא באמת היה תהליך של קבלה אצל גברים למעמדה ויחודה של האישה אלא להיפך האישה קיבלה את המצב הנתון והפכה אותו לשלה וכך מאפשרת את חייה במנוחות ללא דאגה בנושאים אלו ואולי מוטב שכך ואולי זה לא נורא כל כך - כל אישה תבחן את מקרה חייה לגופה.מעוניין לעבוד באבטחה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא עבודה באבטחה

לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..