האם התואר באמת עוזר לי בעבודה?

מעוניין לעבוד באבטחה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא עבודה באבטחה

האם התואר באמת עוזר לי בעבודה?


נוסף לפני 6 שנים | 0 תגובות
האם התואר באמת עוזר לי בעבודה?

כולם לומדים בימינו לתואר ראשון , התואר הפך להיות מסלול המשך ברור מאליו לתיכון ולצבא בישראל אך איך זה קרה ולמה מוסד ששירת אחוזים בודדים של האוכלוסיה לפני שנים הפך לכזה מיינסטירים? האם יש לו ערך מוסף בפועל או שהמעסיקים שלנו זיהו פוטנציאל והחליטו לרכב על גל דמיוני של משכילים שיעבדו תחתם במגוון תפקידי משרד מייאשים? האם כדי לחיות טוב צריך תואר ראשון ואיך מתמודדים עם לימודים של 3 שנים כאשר אין לצעירים כיום כסף לשרוד.

כל בוגר אוניברסיטה שתשאלו לאחר שנה מסיום לימודיו יענה לכם תשובה די תמוהה ויספר לכם שהוא כלל לא זוכר מה הוא למד בשנה ראשונה והמעט שהוא זוכר לא בא לידי ביטוי בעבודה שלו , כך ניתן לקחת את מגוון המקצועות ההומנים ולראות שרוב מוחלט כלל אינם עוסקים בתחום הלימודים שלהם , בתחומים כמו הנדסה ותכנות המהנדסים עובדים עם מערכות אוטומטיות והמתכנתים מזמן התקדמו הלאה לשפה מעודכנת וחדשנית יותר וזאת במקביל לאילו ללא תואר שעקפו אותם עם ניסיון ומקצועיות.

מסתבר שתואר זה דבר נחמד ואפילו מעניין לדעת מרבית הסטודנטים אבל אם היו להם אלטרנטיבות הם היו ממהרים לבחור באחרות , אמנם כולם מבינים שכדי להתקבל למקומות עבודה טובים יותר יש צורך בתואר אבל הם מבינים גם שבפועל אין הצדקה לכך והלימודים הארוכים לצד העלות שהם נדרשו לשלם היו פחות או יותר עבור מסמך עשוי נייר שמשמעותה היא - אנחנו משכילים ומגיע לנו יותר.

מה עושים? קודם כל אין לנו ברירה ועלינו ללמוד לתואר ראשון לפי תחומי העניין שלנו ואולי אפילו פחות לפי התחומי עבודה בהם נעבוד בעתיד , ייתכן וניתן להינות מצרה זו שנופלת עלינו על ידי בחירה של נושאים מרתקים וכמובן במסלול התואם את התחביבים והאהבות שלנו ולאחר מכן ברגע שיהיה לכם תואר כבר תשתלבו בכל מקום אבל לפחות תדעו ששלוש או ארבע השנים בהם למדתם לא היו לריק ושהחכמתם בתהליך זה.

האבסורד הוא שרוב הצעירים ממשיכים לתואר ראשון כברירת מחדל כלומר ללא החלטה מושכלת אלא באופן אוטומטי מאחר וזה לא דורש מהם מחשבה לטווח ארוך או בנייה של אסטרטגיה דבר שמפחיד רבים ולאחר התואר כאשר הם ניגשים לסטאז' או למקום העבודה הראשון שלהם הם מגמגמים ומבולבלים כי זו הפעם הראשונה בהם הם נתקלים בעולם האמיתי וזה הרגע בו מפסיקים להגיד להם מה לעשות - ובאמת רבים חוזרים ללימודי תואר שני כהמשך בריחה מהמציאות האכזרית שם בחוץ.

לעצור את החיים לכמה ימים , לחשוב ולפאנח מי אתם ומה תחומי העניין ולאחר מכן העיסוק שלכם יאפשרו לכם לבנות אסטרטגיה כדי להגיע למקומות בהם אתם רוצים להיות בחיים , תואר יכול לשמש אתכם ככלי אך בשום צורה שהיא תואר אינו ייעוד ולכן כדאי מאוד שתפנימו ותתכננו את החיים שלכם בהתאם - העולם כיום עובר שינויים רבים וגם אותם יש לראות ולשקול ורק כך תוכלו להערך ולהקים משפחה יציבה וכלכלית לאורך שנים רבות.מעוניין לעבוד באבטחה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא עבודה באבטחה

לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..