מבוא לבלשנות תיאורטית

מעוניין ללמוד קורס מבוא לבלשנות תיאורטית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא מבוא לבלשנות תיאורטית

קורס מבוא לבלשנות תיאורטית

בלשנות תיאורטית היא תחום של מחקר שבעיקרו עוסק ביכולות שלנו של בני האדם ללמוד לדבר ולרכוש שפה נוספת באופן טבעי ולעשות בה שימוש , בקורס זה מוצגים הנחות היסוד של הבלשנות התיאורטית והמטרות המרכזיות שלה בכל אחת מתחומי המחקר המרכזיים שלה , והן : מילים ומשפטים  שנקראים בשפה המקצועית "מורפולוגיה ותחביר" משמעות שנקרא "סימנטיקה ופרגמנטיקה" ומערכת הצלילים בשפה "פונטיקה ופונולוגיה" וכמובן לימוד של הידע הלשוני ואופן רכישתו אצל ילדים.

הקורס נועד לחובבי חקר השפות שלומדים במדעי הרוח ובמדעים הקוגנטיביים אך גם מקנה ידע חדש וחיוני בתחומים נוספים וחשובים לא פחות העוסקים רבות עם הלשון כגון חקר המוח , חינוך , קלינאות תקשורת , מוסיקה , עיבוד נתונים ועוד. המידע שנרכש בבלשנות מאפשר להבין יותר בתקשות בין בני אדם ולהשכיל לזהות שינויים והבעות ולהבין את משמעותם במהירות רבה יותר.

במהלך הקורס לומדים הסטודנטים מעין מבוא לשפה ובלשנות בה נרכשים הידע אודות יסודות הבלשנות התיאורטית והתאוריה הבלשנית וחקר רכישת השפה והבסיס הביולוי של השפות השונות , לאחר הבנת הכלל עוברים לחלקי השפה השונות , ממילים ומשפטים שבה לומדים על מבנה המילים והרכבתם למשפט דרך אבני היסוד למשפט ועד המבנה הלקסיקון והתחביר המקובלים בשפה.

לומדים בנוסף מהי משמעות השפה על יסודות התאוריה הסמנטית של השפה הטבעית וסוגיות מרכזיות בחקר משמעות המילים והרכבתם לשיחה ומהם המשמעויות שתוך הקשר כלומר אופן העברת המסר דרך מילים והבעות לנמען , לסיום לומדים על הצלילים הלשוניים והמבנים הפרוזודיים שמשמעותם הצלילים הלשוניים ומערכת הצלילים שבאה לידי ביטוי בשימוש בשפה ואופן הארגון של צלילים אלו בשפה.

בהכרח קורס מועיל לתואר ולתקשורת היום יומית.


מעוניין ללמוד קורס מבוא לבלשנות תיאורטית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא מבוא לבלשנות תיאורטית

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל מבוא לבלשנות תיאורטית.

לא נוספו עדיין סיכומים למבוא לבלשנות תיאורטית


פרטים נוספים