פרקים בתולדות הלשון העברית

מעוניין ללמוד קורס פרקים בתולדות הלשון העברית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא פרקים בתולדות הלשון העברית

קורס פרקים בתולדות הלשון העברית

המידע הרב ב"פרקים בתולדות הלשון העברית" מתחלק לשלשה קורסים שונים והן עוסקות במכלול שלם של רובדי הלשון העברית בתקופות השונות השלשה קורסים מחולקים באופן דיאכרוני מקיף (מעין תהליך מתפתח שפועל לאורך זמן) מאחר ומדובר בתהליך ארוך במיוחד וראשון מסוגו ללשון העברית והוא מתפרס על פני 3200 שנה בה היא נעה מלשון המקרא שנחשבת כלשון הקלאסית ועד ימינו שנחבת כמודרנית.

כאשר מטרת הקורס להקנות לסטודנט מושגי יסוד על הרמות השונות והתקופות השונות בתולדות הלשון העברית ולסייע לו בהבנה של בעיות המוצא והתגבשותה של כל רמה על מקורתיו ותקופתו. נוסף לכך הסטודנט מפתח מודעות למערכות לשוניון מקבילות שליוו את השפה העברית מהיוולדה..

תיאור הרקע החברתי תרבותי של הלשון בכל תקופה ותקופה ולהבחין בכל ההבחנות והשונויות שבה שמשתנים תדיר , דברים כמו ההגעה והמשלבים והלשונות המיוחדים ועוד אינו דבר פשוט ויש לדון בתופעות מרכזיות שמאפיינות את הלשון בתחומי הפונולוגיה התחביר ואוצר המילים של הלשון בכל תקופה , משמעות ההבנה של הלשון לפי תקופה היא להבין את ההיסטוריה והשינויים שהביאו את הלשון שלנו היום למתכנותו הנוכחית.

להלן שלושת התקופות שעליהן מתפרסת לה ההיסטוריה של הלשון העברית:

החטיבה הקלאסית , מתחילה את דרכה בלשון המקראית בתנ"ך ובספרים בני אותה העת והיא נמשכת אל תוך תקופת בית שני ונעשה בה שימוש בכל ספרי החכמים שחיו זמנים אלו זוהי לשון ציורית ומיוחדת שעושה שימוש בדימויים ששייכים לתקופתם ויש להכנס לתוך עולמם בכדי להבין על מה הם מדברים ומה המסר שהם מעבירים לנו דרך הספרות והפסקי הלכה.

החטיבה הביניימית , מתארת את התקופה של ימי הביניים ובהם יש לשון פיוטית על ארץ ישראל ולשונות המתרגמים השונים ובנוסף מתוארים מקומות שונים באירופה כגון ספרד בה היה לשון ושירה עברית , והלשון הרבנית של ימי הביניים והיא אינה משוערבת (לשון של עברית בה התערבבו חלקים משפת הערבית).

החטיבה המודרנית , מתחילה החייאתה של העברית באירופה ובישראל ומהפיכתה משפה של כתבים ושל ספרות דתית לשפה שימושית לחיי היום יום שסודרה מחדש על ידי אליעזר בן יהודה במאה ה20 הומקדמות כחלק מהמסע הציוני חזרה לארץ ישראל ולמרות זאת השפה העברית כיום שמבוססת על מקורות שונה מהעברית הקדומה והשפה התקדמה מאז חידושה ועד לעברית של ימינו המעורבת בשפות לועזיות ומסתיימת בעברית המודרנית והכתובה. 


מעוניין ללמוד קורס פרקים בתולדות הלשון העברית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא פרקים בתולדות הלשון העברית

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל פרקים בתולדות הלשון העברית.

לא נוספו עדיין סיכומים לפרקים בתולדות הלשון העברית


פרטים נוספים