לא על המילה לבדה , סוגיות בתרגום

מעוניין ללמוד קורס לא על המילה לבדה , סוגיות בתרגום ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא לא על המילה לבדה , סוגיות בתרגום

קורס לא על המילה לבדה , סוגיות בתרגום

בקורס מציגים את תורת התרגום כתחום של ידע אקדמאי רב פנים וזאת על ידי בחינה של מוסגי יסוד והסוגיות המרכזיות של חקר התרגום בימינו , בקורס גם דנים בהרבה נושאים ותופאות המשתייכות ללשון לספרות ולתקשורת מנקודת המבט הרב תחומית והבין תרבותית מדוגמאות מספרים מהעיתונות מהקלנוע מהטלויזיה והאינטרנט.

במהלך הקורס סוקרים את המחקר התיאורי , התיאורטי והישומי בתחום על ידי קשרי הגומלין בין מטרת התרגום האפשרויות שלו ועוד בו בעת דנים בזיקה של תרגום לתרבות מהמקור ליעד וההשפעות שהמתרגם נאלץ להתחשב בהם במהלך התרגום בהתאם לנורמות המקובלות בתרבות המקבלת. חומר הלימוד כולו מסובב על הספר "לא על המילה לבדה" שעוסק בסוגיות היסוד בתרגום:

הספר עוסק בתרגום כנושא שיש להגות ולחקור ומנסה להבין את ההבדלים בין תרבויות ושפות וההשלכות שיש ללהן מאוחר יותר על טיב התרגום ובנוסף לכך בודקים מהם ערוצי התרגום המיוחדים כגון צפיה , דיבור וכו , כאשר בוחנים את התרגום שמים דגש על תרבות היעד כלומר איך התרגום בעיני המתבונן שלו מיועד התרגום ורוצים לראות איך המתרגם עבר ממצב של אילוץ למצב של הכרעה ושינוי במידת הצורך של המקור.

דיון עמוק מוקדש לגורמים הרבים שמשפיעים על ההכרעות שמהתרגם נאלץ לקבל ומהם הדברים שנחשבים מעבר ללשון שעליו לדעת להכיר ולהתחשב בהם והכרה של דוגמאות שונות מהספר שמראות איך הכרעה יכולה לשנות תכנים שונים ולהשאיר את מטרת המקור בעינה למרות השינויים שהובאו לתרגום בתרבות היעד. 

התרגום מצריך רמת אינטלגנציה גבוהה וידע נרחב ביותר ולהכיר את שני התרבויות בצורה יוצאת דופן מאחר ועל המתרגם להבין לא רק את המילה שבמשפט אלא גם את השיוך והחיבור של המילה לרצף העלילתי של התוכן איתו הוא צריך לעבוד , לעיתים עליו להתאים את היצירה לקהל היעד גם על חשבון המקור שלא היה נוגע במקומות הנכונים בתרבות האחרת.


מעוניין ללמוד קורס לא על המילה לבדה , סוגיות בתרגום ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא לא על המילה לבדה , סוגיות בתרגום

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל לא על המילה לבדה , סוגיות בתרגום.

לא נוספו עדיין סיכומים ללא על המילה לבדה , סוגיות בתרגום


פרטים נוספים