מיתוסים בתרבות הישראלית

מעוניין ללמוד קורס מיתוסים בתרבות הישראלית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא מיתוסים בתרבות הישראלית

קורס מיתוסים בתרבות הישראלית

משנות השלושים ועד שנות השבעים חלפו להם שיבעה תקופות מרתקות ובהם תמורות ומהפכות שונות בתולדות התרבות הישראלית , התקופה נתנה את איתותה על ידי טקסטים שחוברו בתקופות אלו תוך כדי מערכות תרבות שונות בטלויזיה בעיתונות בקלנוע  ואף בפוליטיקה ובספרות וכאשר מסתכלים על כל החיבורים והאמנות שהפיצו באותם שנים מקבלים הצצה אל תוך הנרטיבים המרכזיים בתרבות הישראלית של תקופות אלו.

קטעי תרבות ונרטיבים אלו חוזרים שוב ושוב בכל תקופה בצורות ובגרסאות שונות שמחביאים תחתיהם אינטרסים ואידיאולוגיות שונות ששיקפו את הדמות של הציבור הישראלי בארץ ישראל והיחסים שמנהלת ישראל עם העולם ושכנותינו בפרט בכל תקופה ותקופה , בנושאי שלום ומלחמה בנושאי תקשורת ואמון וכמובן בכלכלה וביצירה.

כאשר לומדים בקורס זה חשוב להגיע עם ידע מקדים ככל האפשר במגוון תחומים בכדי שהסטודנט יוכל להבין לא רק את השינויים התרבותיים והעמדות הפוליטיות של היצירות בתקופות אלו אלא גם להבין מה עומד מאחוריהן ואיך כל מצבים אלו השפיעו על הציבור ועל האמנים בישראל , בקורס מוצגות קרוזים , נאומים ויצירות משנות השלושים ולאחר מכן את העיתונות והספרות שנכתבו במקביל למלחמת השחרור ולאחר מכן קוראים את נאומי הבחירות של מנחם בגין ותעמולת הבחירות בשנים שבין 1984-1977.

מבינים את המצב של ישראל ביחס לעולם דרך כתבות וסיקור עיתונאי של מלחמת לבנון הראשונה בה ישראל נשארת בביצה הלבנונית לאורך זמן רב ואל מול הנרטיבים והמבט השמאלני של התרבות והספרות שמשוייכת לצד השמאלני של המפה הפוליטית נראה גם את המבט הימני והציוני של הפוליטיקה בה רואים בישראל גאולה.

בנוסף נכיר את התקופה של מלחמת המפרץ בשנות התשעים בה ישראל חיה תחת לחץ מהלא נודע אך ההשפעות של ישראל קטנות במיוחד , כחלק מההבנה של הסיטואציות אל תוכם חיברו האמנים והסופרים השונים את יצירותיהם במהלך הקורס צופים במהדורות "מבט" מוקלטים וקטעים מסרטי קלנוע עתיקים ואף חלקים מהסדרה "תקומה" וכל זאת כדי לנסוך חיבור לתקופה ולהבין ככל האפשר מקרוב את הנפשות הפועלות.

היסטוריה לא רחוקה אך מרתקת במיוחד , הראיה של השמאל הפוליטי מול הימין הפוליטי , הכרה של תקופות קשות והתרבות שמצבים אלו הולידו לא יכולים לאכזב ומדובר בקורס מעניין במיוחד.


מעוניין ללמוד קורס מיתוסים בתרבות הישראלית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא מיתוסים בתרבות הישראלית

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל מיתוסים בתרבות הישראלית.

לא נוספו עדיין סיכומים למיתוסים בתרבות הישראלית


פרטים נוספים