תמורות בשירה העברית

מעוניין ללמוד קורס תמורות בשירה העברית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תמורות בשירה העברית

קורס תמורות בשירה העברית

המוזיקה והשירה העברית עברו שינויים והתאמות לעידן החדש ובקורס "בימים אחרים : תמורות בשירה העברית - בין תש"ח לתש"ך" מתוארים שנות החמישים בהם החלו השינויים הגדולים בשירה , בשנים שקדמו לשינוי נתן אלתרמן הוא המשורר המוביל והלאומי אבל בבוא העת המשורר נתן זך יחד עם אחרים מורדים בשירה של אלתרמן ויחד עם משה דור ויהודה עמיחי ומספר משוררים אחרים כדוגמת דוד אבידן ודליה רבינוביץ מקימים חבורה וקוראים לה "חבורת לקראת".

חבורת "לקראת" מכרזים שיש לעשות שינוי בשירה העברית ומגדירה מחדש את כללי השירה ומחליפה את השירה הישנה של דור הפלמ"ח ואת אלתרמן ומהפיכה מתחילה ומשפיעה עד ימינו.

את השינוי בשירה אנו בוחנים במהלך הקורס ומבינים מהם ההבדלים שהחלו משנות החמישים ואילך ואנו עושים זאת על ידי ניתוח ובחינה של קבצי שירה של גדולי המשוררים הקדומים והבולטים בימים אלא ונדון בשינוים שחלו בתחומים שונים , נדון בארגון המוסיקלי בטון ובלשון ובתמטיקה במטפוריקה ובסיטואציה ועל ידי כך נראה עד כמה המהפכה הזאת עדיין משפיעה על השירה העברית כיום.

במהלך הקורס נכיר את המפנה של שנות החמישים בשירה והחלקים שבו ונכיר את המשוררים הראשונים יחד עם אלתרמן ומשוררי דור הפלמ"ח ולאחר מכן נעבור למשוררי המדינה שהחלו לגבש את שירתם בשנות החמישים כל אלו נלמד מתוך קטעי שירה ומאמרים וקטעי ספרים ובשירים ספציפים שיעזור לנו לבחון היטב את המשמעות של השינוי.

הספר שנלמד בקורס "בימים אחרים : תמורות בשירה העברית בין תש"ח לש"ך" נותן מבט כולל על כל השינויים המתוארים והקריאה בו מהנה ומועילה מאוד.


מעוניין ללמוד קורס תמורות בשירה העברית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תמורות בשירה העברית

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל תמורות בשירה העברית.

לא נוספו עדיין סיכומים לתמורות בשירה העברית


פרטים נוספים