השירה העברית בספרד המוסלמית

מעוניין ללמוד קורס השירה העברית בספרד המוסלמית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא השירה העברית בספרד המוסלמית

קורס השירה העברית בספרד המוסלמית

הקורס "שירת החול העברית בספרד המוסלמית" עורכת לנו היכרות עם שירת החול שנכתבה בספרד במאות ה10-12 בימי הביניים ונותנת לנו כלים מסוימים שעוזרים לנו לנתח ולהבין את השירה של ימים אלו , היכרות עם ההיסטוריה של ספרד והיהדות בספרד וחיי החברה של ימים אלו תוך כדי בירור של שאלות מתודולוגיות יוצגו הסוגים השונים והמרכזיים של שירת החול.

שירת החול העברית לא היתה דבר מקובל מידי מאחר ורוב השירה היהודית בימי הביניים ובכלל השימוש בשפה העברית בימי הביניים נעשתה למטרות יהודיות בהלכה ובמקרא ונעשו בשירה זו שימושים מהתנך ומהתהילים והיא נקראה שירת קודש. עד היום שירים אלו עוברים עיבודים ומוגשים לנו מחדש כחלק מהשירה הישראלית המודרנית העדכנית על ידי זמרים כגון ברי סחרוף , אתי אנקרי ואחרים

הקורס מביא לנו דוגמאות רבות שמלוות בניתוחים ספרותיים ובחלקו הנוסף של הקורס אחרי שהסטודנט כבר הכיר את סוגיית החריזה והמשקל נתמודד בפירוט רב עם הכלים הרטורים העיקריים שנעשה בהם שימוש בשירה העברית בספרד.

במהלך הקורס הסטודנטים לומדים על הרקע הספרותי של התקופה בפן ההיסטורי והחברתי של השירה העברית בספר , לומדים על המתודולוגיה ועל הסוגים והקונוונציות בשירה העברית בספרד , מעין שירי שעשועים ושירי הגות ומוסר , שירי שבח וידידות וכמובן גם שירים אישיים והיסודות הפרוזודיים שבהם השתמשו.

בנוסף לומדים מעט על הרטוריקה של השירה על הצלילים ותחבירי המילון בהם הם עשו שימוש השימוש בלשון הציורית והנעימה ובנוסף נכיר את השיבוץ והרמיזות המקראיות בתוך השירים לצד הקומפוזיציה וכו.

 


מעוניין ללמוד קורס השירה העברית בספרד המוסלמית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא השירה העברית בספרד המוסלמית

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל השירה העברית בספרד המוסלמית.

לא נוספו עדיין סיכומים להשירה העברית בספרד המוסלמית


פרטים נוספים