נתן אלתרמן והשירה בצעירותו

מעוניין ללמוד קורס נתן אלתרמן והשירה בצעירותו ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא נתן אלתרמן והשירה בצעירותו

קורס נתן אלתרמן והשירה בצעירותו

בקורס "אלתרמן הצעיר ושירתו" מתוארים חייו של המשורר הלאומי ואת תקופות העיצוב והגיבוש של אישיותו וללמוד איך בעצם צומח משורר בסדר גודל , מהם הדברים שהשפיעו עליו ומשכו אותו לשירה וללמוד עליו מכל כיוון אפשרי דרך ביוגרפיה שנכתבה עליו ולראות איך ניתן להבין עליו יותר והאם ניתן להבין אדם בהתבסס על ספר ביוגרפיה על חייו הכוללים?.

במהלך הקורס הסטודנטים לומדים לנתח את השירה מוקדמת שחיבר נתן אלתרמן ולמצוא את החיבורים של השירה שלו עם המסורת הקדומה בשירה העברית ועם הזרמים והלכי הרוח שחלו בשירה האירופאית שהשפיעה עליו רבות , במהלך הקורס אנו למדים על חייו של אתרמן ויחד עם זאת מציגים את הביוגרפיה האינטלקטואלית והמוזיקלית שלו.

ניתוח של השירים שהוא חיבר יחד עם הסיפור הביוגרפי מאפשרת הסתכלות עמוקה יותר על השירה שלו ובוחנים על הדרך את הגישות השונות לקריאה של הביוגרפיה של הסופר והקשר שבין הספר ליצירות שלו. וכמובן נתייחס לבעיות והתועלות שבלימוד דרך הביוגרפיה של אדם.

ילדותו של נתן אלתרמן שנולד בוורשה שהיתה תחת שלטון רוסי בימים אלו ותיאור ילדותו עד 1925 בה עלה יחד עם משפחתו לארץ ישראל והתיישבות בעיר הגדולה , תל אביב . ונכיר את הילדות בישראל בו החל לפתח עוד יותר את כישוריו המוזיקלים , כסטודנט צעיר היה לזמן מה בצרפת והשירים שחיבר דווקא שם בצרפת והחיבור של נתן אלתרמן לאסכולת שילונסקי בשירה העברית של ארץ ישראל והמקורות והמשמעויות לכך כפי שמתואר בספר "פרפר מן התולעת".

נדון גם בחייו האישיים והציבורים שניהל אלתרמן כאשר שב לארץ ישראל וחיבורי שירי האהבה הראשונים והשירים בהם נע נתן אלתרמן אל עבר חריגות מסגנונו הראשוני ובהם עיצב את הסגנון החדש של "כוכבים בחוץ" וכמובן לא נשכח ללמוד על השירים שחיבר על העיר תל אביב , שירי העיתון שפירסם , ופזמוני המטאטא הידועים.

 


מעוניין ללמוד קורס נתן אלתרמן והשירה בצעירותו ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא נתן אלתרמן והשירה בצעירותו

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל נתן אלתרמן והשירה בצעירותו.

לא נוספו עדיין סיכומים לנתן אלתרמן והשירה בצעירותו


פרטים נוספים