מבוא לפואטיקה של ספרות הילדים

מעוניין ללמוד קורס מבוא לפואטיקה של ספרות הילדים ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא מבוא לפואטיקה של ספרות הילדים

קורס מבוא לפואטיקה של ספרות הילדים

קורס מרתק במיוחד אך לא קל במיוחד אשר עוסק בצדדים השונים של הפואטיקה של הספרות ילדים , הקורס עוסק בשאלת ההתפתחות של המושגים "ילד" ו"ילדות" בתרבות , ובחיבור שלהם להתפתחות הסיפורת לילדים והעיסוק במרכז הקורס נע דרך השאלה האם סיפורת של ילדים נחשבת אמנות ומהו מעמדה סיפורת הילדים בתרבות?.

איך מעמד זה מכתיב את הפעילות שיש במערכת הספרותית והשפה והאופי הטקסטואלים בהם נעשה שימוש בספרות המיועדת לילדים  שהרי ברור שלא ניתן להשוות סיפור ילדים ברמה האינטלקטואלית שלהם לאילו של הרומנים למבוגרים עם זאת לא ניתן לזלזל בהבנה שנדרש אצל הסופר בילדים והיכולת לנגוע בעולם הדמיון של הטהור של הילדים בשימוש בכלים שונים.

במהלך הקורס ילמדו הסטודנטים מתוך הספר "מעשה ילדות , מבוא לפואטיקה של הספרות"  שמורכב מחמישה חלקים שבהם פרק תיאורטי שמעלה את השאלה של הפואטיקה בספרות הילדים ופרקים לניתוח של מקרי מבחן להבנת הנלמד, תוך כי יש להבין מתי צמחו המושגים "ילד" ו "ילדות" בתרבות המערב וניקח לשם כך את סיפור "כיפה אדומה" המפורסמת לכל כמקרה בוחן.

מהו הדימוי שיוצר הסופר בראשם של הילדים והאילוצים השונים עימם הוא נאלץ להתמודד בכתיבה לקהל היעד הילדותי? לצורך בחינה שאלה זו ניקח את הספר "דני אלוף העולם" של רואלד דאל , ניקח טקסטים בעלי מעמד אמביווילנטי ומקרה מבחן מייצג את הספר "הרפתקאות אלי בארץ הפלאות" ואיך רואים את אותו הספר ילדים קטנים , ואיך מתנהגים ומתמודדים ילדים ומבוגרים בספרות הילדים הלא רשמית?.

ניקח את סדרת ספרי הילדים "חסמבה" הישראלית כדי לבחון טקסטים לא רשמיים יחד עם בירור של מעמדה של ספרות הילדים והאופי של הספרות ילדים המתורגמת משפות אחרות , ואיך נראים קטעי טקסט שתורגמו ממערכת אחת לאחרת ולצורך מבחן זה ניקח את "מסעי גוליבר" .כניסה לעולמם של הילדים יכול להיות מרתק במיוחד ומצריך משכל גבוהה וחיבור לילדות בכדי באמת להתחבר לקהל הצעיר.


מעוניין ללמוד קורס מבוא לפואטיקה של ספרות הילדים ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא מבוא לפואטיקה של ספרות הילדים

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל מבוא לפואטיקה של ספרות הילדים.

לא נוספו עדיין סיכומים למבוא לפואטיקה של ספרות הילדים


פרטים נוספים