הספרות ואידיאולוגיה בשנות השלושים

מעוניין ללמוד קורס הספרות ואידיאולוגיה בשנות השלושים ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא הספרות ואידיאולוגיה בשנות השלושים

קורס הספרות ואידיאולוגיה בשנות השלושים

במהלך הקורס "ספרות ואידיאולוגיה בארץ ישראל של שנות השלושים" נעסוק בניתוח הקשרים הרבים שבין הספרות לאידיאולוגיה החברתית ולצורך זה נבחן כמה תהליכים שהתרחשו בימים אלו בפוליטיקה בחברה והאידיאולויגה הספרותית השולטת בנושת השלושים בארץ ישראל , בתחילה נעסוק בהשלמה היסטורית של המצב והימים הללו בארץ ישראל בכדי להבין במה אנו עוסקים ואיך זה קשור ורלוונטי לספרות , לאחר מכן נעסוק מעט בפוליטיקה ובאידיאולוגיה של הספרות של היישוב היהודי בארץ ישראל בשנות השלושים.

הקורס שם דגש על הצגת המערכת הספרותית על ידי שלשה כתבי עת ספרותיים שיצאו לאור באותם ימים : מאזניים , גליונות , טורים שכפי ששמם נשמע הם הכילו אידיאולוגיה שונה בעולם אחר לגמרי. במהלך הלימוד בקורס עוסקים הסטודנטים  במערכת הפוליטית והמערכת הספרותית בשנות השלושים , נשים דגש על האידיאולוגיה שבפוליטיקה ובמערכת הספרות , ונשווה בין האידיאולוגיות השונות של כתבי העת של אותם ימים.

נלמד על העמדות הפואטיות והסיפורת של המרכז , והקשר שבין הסיפורת לאידיאולוגיות השונות ונבחן את הסיפורת של גליונות כתב עת בולט , והקשר שבין האידיאולוגיה וכתב העת והסיפורת של טורים  והיחסים שלה עם האידיאולוגיה. בין חומרי הלימוד תמצאו קטעי עיתונות , מאמרים  ספרותיים , מאמרים אידיאולוגים , קטעי ספרים ומאמרים בעלי רקע היסטורי חשוב להבנת התקופה בפן החברתי הספורתי והפוליטי.


מעוניין ללמוד קורס הספרות ואידיאולוגיה בשנות השלושים ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא הספרות ואידיאולוגיה בשנות השלושים

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל הספרות ואידיאולוגיה בשנות השלושים.

לא נוספו עדיין סיכומים להספרות ואידיאולוגיה בשנות השלושים


פרטים נוספים