שי עגנון , מקורות מבנים ומשמעויות

מעוניין ללמוד קורס שי עגנון , מקורות מבנים ומשמעויות ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא שי עגנון , מקורות מבנים ומשמעויות

קורס שי עגנון , מקורות מבנים ומשמעויות

הקורס "ש"י עגנון : "עגונות" ו "עידו ועינם" - מקורות , מבנים ומשמעויות" מבקש להציג לנו קריאה פואטית ופרשנית לכתבי שי עגנון בהקשרים אידיאולוגיים גאוגרפים והיסטורים , ואנו במהלך הקורס נעסוק בשני יצירותיו של שי עגנון "עגונות", ו"עידו ועינם" ובמהלך הלימודים נגע גם בספר "אגדת הסופר" ונשווה אותו לסיפורים האחרים , ונלמד על המשמעויות הספרותיות התמתיות והצורניות כאשר משווים אותם למקורות התרבותיים יהודיים.

ש"י עגנון , (שמואל יוסף עגנון) אחד מגדולי הסופרים העבריים של העת החדשהזכה בפרסים מכובדים כגון פרס ישראל לספרות שמו השתנה לעגנון בעקבות סיפרו "עגונות" שהצליח באופן יוצא דופן בימים אלו ועד היום מעורר עניין רב הוא חיבר יצירות רבות שפורסמו על ידי הוצאת שוקן שקיימת עד היום וספריו היו הראשונים שהוציאה , עגנון חזר בתשובה והיה דתי עד לסוף ימיו.

כאשר קוראים את הסיפורים מקדישים תשומת לב רבה לנושאים השונים , למבנים הפואטים , לדמויות ולמספרים בהקשרם הטקסטואלי , ההיסטורי והגאוגרפי בהשוואה לאידיאולוגי. בספרים נלמד גם לעקוב אחר התבנית הספרותית שיצר  הסופר על הז'אנרים השונים שקשורים לסיפור הנידון ולמקורות של השפה והספרות שהשקיעו בו , ונלמד להכיר ולהבין את המשקל ואת התפקוד שלהם בטקסט.

נוסף לכך נכיר פרשנויות וביקורות על הספר "עידו ועינם" שמכיל את המחקרים של בכירי החוקרים והמבקרים של הספרות שלנו ונכיר את הביקורת ונבין איך קוראים ביקורת של יצירה ואיך מבינים ומעריכים אותה באופן נכון. 

כאשרמנתחים ספר עושים זאת על ידי אופציות מחקר שונים שמתאימים לאופי העיסוק האקדמאי ביצירת ספרות , והם באים להראות לנו לדוגמה איך מנתחים ספרות ואיךחוקרים ומפתחים הנחות שכבר קיימות ואיך מבינים את המשמעות ביצירות הספרותיות השונות.


מעוניין ללמוד קורס שי עגנון , מקורות מבנים ומשמעויות ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא שי עגנון , מקורות מבנים ומשמעויות

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל שי עגנון , מקורות מבנים ומשמעויות.

לא נוספו עדיין סיכומים לשי עגנון , מקורות מבנים ומשמעויות


פרטים נוספים