שירתו המוקדמת של ביאליק

מעוניין ללמוד קורס שירתו המוקדמת של ביאליק ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא שירתו המוקדמת של ביאליק

קורס שירתו המוקדמת של ביאליק

בקורס "שירתו המוקדמת של חיים נחמן ביאליק (1890-1900)" לומדים הסטודנים על חייו והיצירות המוקדמות של ביאליק איך הם התפתחו ואיך הוא גיבש את הנושאים עליהם חיבר את השירה , מהם צורות השירה ותבניות היסוד לאילו ז'אנרים שירתו שייכת. אך לפני שעוסקים בכתבית שיריו ובסגנון שפיתח יש להכיר את האיש לפחות באופן בסיסי ולהבין את התקופה בה חי..

חיים נחמן ביאליק , היה אחד מגדולי המשוררים בעת החדשה , נולד בשטח רוסי שכיום בשייכות לאוקראינה בו גדל עם אביו שהיה משרת את האיכרים הגוים בבית המרזח ומקבל ביזויים רבים ולאחר מות אביו עבר להתגורר עם סבו שהיה קפדן ואדוק מאוד בדת ,בגיל 17 עבר ללמוד בישיבת וולזין אך לאחר שלא מצא את מקומו מול ספר התלמוד (למרות שעסק בך בכל זאת) חבר לתנועת "המשכילים" שהתפתחה בישיבה ושם החל לפרוח וכתב את שיריו הראשונים כאשר עזב את הישיבה ליוו אותו לא פחות ממאה תלמידים אחרים עד לרכבת והערצה אליו היתה גדולה.

בשנת 1924 עלה לארץ ישראל והשתכן בתל אביב והיה חלק מרכזי מאוד בהפיכתה של תל אביב לעיר התרבות שאנו מכירים והשפיע רבות כל חייו ובמותו השתתתפו לש פחות מ15% מתושבי המדינה היהודים דאז וזה נע בכ75,000 איש שמראים לנו כמה חזקה היתה אישיותו ומהו הערצה לשירה ואמנות שיצאו תחת ידיו במהלך השנים.

כאשר רוצים לתפוס ולהכיר את אישיותו של ביאליק נלמד על השלבים בהתפתחות ובעיצוב שעבר בילדותו ונעמיד את היצירות של ביאליק אל מול תפיסות אחרות , כאשר מבינים את התהליכים ההיסטוריים שישנו את פני השירה העברית והספרות העברית בכללה נצטרך להכיר את תקופת המעבר מן ההשכלה אל ה"תחייה".

היכולת לנתח שיר והתהליך שהושקע ביצירתו וזאת על ידי שימוש במהדורה מדעית של טקסט שירי ובאמצעות הפקת לקחים ספרותיים מההבדל גרסאות שבין נוסחים שונים לאותו השיר , ההבנה התאורטית בבעיות שמהוות חלק מעיצובו של הקול הדובר בשירה והבעיות הקשורות ביחסי היוצר לבין המערכת הספרותי חשובה מאוד.

במהלך הלימוד בקורס נלמד על דימויו של חיים נחמן ביאליק כיוצר ואפיון קולו של הדובר בשירה המתגבשת בשיריו המוקדמים , נדון בנמען החוץ שירי בשירים בתקופתו , ובחידושים הפואטים וההיסטורים בדיון שב"אני" האישי לאומי של ביאליק והתבליך לקבלתו על רקע המערכת הספרותית הקולטת ועוד.


מעוניין ללמוד קורס שירתו המוקדמת של ביאליק ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא שירתו המוקדמת של ביאליק

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל שירתו המוקדמת של ביאליק.

לא נוספו עדיין סיכומים לשירתו המוקדמת של ביאליק


פרטים נוספים