מבוא לחוויה התאטרונית

מעוניין ללמוד קורס מבוא לחוויה התאטרונית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא מבוא לחוויה התאטרונית

קורס מבוא לחוויה התאטרונית

במהלך הקורס " החוויה התאטרונית : מבוא לדרמה ותיאטרון" אנו מנסים ללמוד אודות החויה שהתיאטרון מעביר וזאת על ידי הבחינה של גורמים שונים מהתרבות האנושית ומענף התיאטרון , גורמים אלו הם המעצבים של החוויה התאטרונית ומשפיעים עליה במהלך הקורס הסטודנטים לומדים להכיר מושגי יסוד בדרמה ובתיאטרון ומכירים את התחנות השונות בה עבר הענף לאורך השנים וההיסטוריה ומה הן המוסכמות שעוברות מדור שחקנים לזו שאחריו.  

הסטודנטים יעשו זאת על ידי מעבר על מבחר רחב של מחזות שבתרבות שלנו נקראים "קלאסקות" מהסיבה שאין להן תאריך תפוגה והן רלוונטיות לכל עת , נתחיל באמת בתקופה הקלאסית בעת העתיקה ונעבור לימי הביניים והרנסנס באיטליה נמשיך על ציר הזמן לתקופת הרסטורציה באנגליה והרומנטיקה של המאה השמונה עשר לספירה והשינויים ההיסטורים התרבותיים והחברתיים שחדרו לתיאטרון מהמאה ה19 ועד לשנותינו.

הקורס בהחלט מיועד לכל האנשים שאוהבים תרבות ואמנו שרוצים להרחיב את הידע שלהם בנושא ובהיסטוריה של התיאטרון בפרט , האמנות והתרבות המערבית מצריכה כלים לניתוח הצגות התיאטרון ומופעי אמנות ולכן גם כלים לניתוח נלמד להכיר ולעשות בהם שימוש מרבי. במהלך הקורס ילכו הסטודנטים להצגה חיה ויקבלו הדרכה בהבנתה ובחיבור למסר וזה חלק שחובה בקורס זה.

במהלך הלימודים בקורס נכיר מחזות שהן חובה לכל חובב אמנות ובודאי לתיאטרון ובהם "סופוקלס" "אדיפוס המלך" "שיקספיר" ועוד רבים אחרים ובמהלך הקורס נתמקד במספר שאלות חשובות מאוד כגון מהי החוויה של התיאטרון? או אולי מה מיוחד במדיום זה ביחס לכלי התרבות האחרים? ונדון בין השאר בשינויים במוסכמות במהלך השנים ואיך מוסכמות חדשות אילו השפיעו על התיאטרון והמחזות שאנו מכירים השפעות אילו גם השפיעו על הדמויות ועל התיאטרון בהתאם לסטנדרטים החברתיים והתרבותיים המשתנים.

בנוסף במהלך הקורס הסטודנטים יכירו כמה מסרטי ההחובה כמו "העלמה יוליה" וחזרות נוספות כמו של "אדיפוס המלך" ו "התאומים מוונציה" ועוד רבים כדי להבין כמה שיותר על ההוויה התיאטרלית והממדים הפוליטיים חברתיים שלעיתים ישנם מאחורי הקלעים.


מעוניין ללמוד קורס מבוא לחוויה התאטרונית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא מבוא לחוויה התאטרונית

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל מבוא לחוויה התאטרונית.

לא נוספו עדיין סיכומים למבוא לחוויה התאטרונית


פרטים נוספים