החיזיון השיקספירי

מעוניין ללמוד קורס החיזיון השיקספירי ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא החיזיון השיקספירי

קורס החיזיון השיקספירי

כולנו הרי יודעים מי זה שייקספיר! או שבעצם לא ממש..? אוקי בשביל זה יש לנו קורס שמפגיש ביננו לבין העולם שבו שייקספיר חי וכמובן נכיר ארבע ממחותיו החשובים שדרכם ננסה להבין את ההקשר ההיסטורי שברקע את ההיבטים התרובתיים והרוחניים של התקופה ובין היצירות שחיבר וכמה מורכבים הם הטקסטים של שיקספיר.

שקספיר , וויליאם שיקספיר. היה מחזאי ומשורר בריטי באופן מעט אירוני הוא ידע והצטיין בכתיבה של מחזות שהן טרגדיה ובמקביל מחזות קומדיה והוא תמיד נטע לאפיין לעומק את הדמויות ברמה הפואטית והפילוסופית שלהן ועושה זאת בשימוש במילים שלא חוזרות על עצמם וכבר דורות שהן מושכות את לב הצופים שלא יכולים לוותר על יצירותיו.

חלק מסיפורו המדהים של שקספיר שיצירותיו תורגמו לפחות או יותר כל השפות בעולם , היא שאף אחד לא באמת יודע יותר מידי על חייו ויותר מזה יודעים על שנים שפשוט אין ולו יצירה אחת שחיבר , וחתימתו לא נמצאת על אף מסמך למעט צוואתו , בין נישואיו ועד למעבר ללונדון אין רקורד למעשיו אבל מהרגע שהפך למחזאי בלונדון כבר בחייו קיבל שם מוניטין רב למרות שהיו שאמרו שיצירותיו אלו אינם שלו אך יחד עם זאת המחזה "המלט" נכתב בהשראת מות בנו או אביו בהם חווה טרגדיה נוראה שמשתקפת מתוך המחזה.

במהלך הקורס הסטודנטים לומדים להבין את המחזות , ומכירים את מושגי היסוד של ההשקפת העולם האליזבתית ומוסכמותיו שנדרשים בכדי להבין דה פקטו את המחזות ובמקביל מפתחים את כושר הקריאה וההבנה של הטקסטים הדרמתיים , במהלך הקורס יפתחו הסטודנטים את הכלים לנתח את הסוגים השונים של המחזות ולפתח כללים להפרדה בין הז'אנרים הדרמתיים השונים.

תחילה יעסקו בקורס בלימוד המבוא לעיסוק במושגי ההיסוד של השקפת העולם ובמה האליזבתית וגם בטקסט השקספירי ולאחר מכן יתחילו הסטודנטים בניתוח ארבעה מחזות תוך כדי הדרכה בקריאתם והבנה של ההיבטים השונים כגון אופן העלילה , מבנה המחזה , אופי הדמויות , והלשון והדימויים שחוזרים על עצמם כאשר הלימוד על גבי המחזות נעשה בשפה העברית לנוחות הסטודנטים. המחזות שנהוג ללמוד הן "חלום ליל קיץ" "הנרי הרביעי" "המלך ליר" "הסערה".


מעוניין ללמוד קורס החיזיון השיקספירי ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא החיזיון השיקספירי

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל החיזיון השיקספירי.

לא נוספו עדיין סיכומים להחיזיון השיקספירי


פרטים נוספים