מעוניין ללמוד קורס הקומדיה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא הקומדיה

קורס הקומדיה

קומדיה , סוג יחודי של דרמה שלה מאפיינים שניתן לזהות בקומדיות שנכתבו בתקופות היסטוריות שונות וכמובן בכלל התרבויות , במהלך הקורס נעלה לדיון את הסוגה הקומדית ונעשה זאת תוך היכרות עם נקודות הציון החשובות בהתפתחות של ז'אנר זה ועם ההתפתחות של יצירות קומדיות מרכזיות מארסטופונוס כבר בימי יוון העתיקה ועד הקומדיות מצבים שאנו מתים עליהם בטלויזיה כמו "חברים" "סיינפלד" ועוד רבים אחרים.

במהלך הקורס אנו עוברים על קומדיות שונות בתרבויות ובזמנים שונים במהלך ההיסטוריה מהקומדיות הראשונות ביוון העתיקה דרך הקומדיות הרומיות והקלאסיות ועד הקומדיות הישראליות של אפרים קישון והקמודיה הטלווויזיונת של ימינו , כאשר בוחנים ז'אנר מסוים יש לכך סיבה טובה לרוב בקומדיה אנו מתעינים בכותבים שלהן ואופן העיבוד שנכנס בהפקתם.

קומדיה , אמנות במה שנשענת על הומור - צורת ההתקשרות שתגרום לכם לחייך ,זה יכול לקרות על ידי שני מושגים שבאופן הגיוני לא מסתדרים במח והאדם מגיב בחיוך , הקומדיה תעשה זאת על ידי הצגה והקצנה של ביטווי צדדים מגוחכים ואבסורדים שכולנו מכירים מהחיים. אמנם כל אדם מבין הומור באופן אחר ומשמעויות שונות מצחיקות לאחדים ולאחרים לא אבל בתלוי במצב כולם יבינו ויצחקו בגלל אופי הנתונים המועברים.

ההבדל בין סוגי הקומדיה השונות נובע מהשימוש בכמות שחקנים גדולה יותר משל הטרגדיה במשחק הבמה , הקומדיה נוצלה להעברת מסרים שונים לפי תקופות , בתקופות מסוימות העבירו ביקורת סאטירית ולאחר מכן הסיפורים היו סביב התאהבות ופחות בעלי מסר ובמזרח התיכון כלל לא היה חשוב הביקורת החברתית אלא רק העלילה.

ברומא הקומדיה עסקה בדמויות ובאנשי היום יום וזאת על ידי סטריאוטיפים והקצנה של מעמדות וכמובן שחלק גדול מהמחזות עסקו בתרמית ובהולכת שולל , במהלך ימי הביניים הקומדיה כבר מנצלת כל דבר שיגרום לקהל לצחוק מפנטומימה ועד קיצוניות מוגזמת לחלוטין , שיקספיר לדוגמה נהג לעשות שימוש בהומור מילולי על ידי שימוש בשנינות מסוימת במחזה.

במהלך הקורס מבינים את הדרך הארוכה שעשתה הקומדיה ובמקביל החזרה לאחור והצחוק שנשאר אותו הצחוק משטויות שעושים אחרים מהקצנה של דמויות ומכלים והבעות פנים שונות והכל כדי להעביר מסר של הומור וצחוק ולתקופות מסוימות להעברת ביקורת (גם היום בארץ נהדרת ובתכניות כמו מצב האומה).


מעוניין ללמוד קורס הקומדיה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא הקומדיה

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל הקומדיה.

לא נוספו עדיין סיכומים להקומדיה


פרטים נוספים