מגדר ופמיניזם בתיאטרון הישראלי

מעוניין ללמוד קורס מגדר ופמיניזם בתיאטרון הישראלי ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא מגדר ופמיניזם בתיאטרון הישראלי

קורס מגדר ופמיניזם בתיאטרון הישראלי

במהלך הקורס בודקים את הגישות התיאטרליות בהן עושים שימוש בייצוג נשי והנשיות על הבמה וביצירות החשובות בתיאטרון הפמניסטי במאה העשרים ועד היום , העשיה הפמניסטית נעשית על ידי הצגה של ארבעה סגנונות ומודלים תאורטים שונים כאשר הראשון עוסק ביתרונות מול החסרונות של הסוגה הריאליסטית בתיאטרון מנקודת מבטן של הפמניסטיות , השניה בודקת את התיאטרון האפי / ברכטיאני והתיאטרון הפמניסטי השלישית נוגעת בתיאטרון הפמניסי וההתמודדות עם מושג "הכתיבה הנשית" והרביעית בוחנת את האמנות המופע הפמיניסטית.

במהלך הקורס בוחנים מושגי יסוד שונים , נושאים חשובים בהם נעסוק הן : מגדר כהבניה ותופעה תרבותית , האלימות שמופנית נגד נשים , אופן ייצוגה של הגוף הנשי על הבמה , מהי נקודת המבט של הצופים בהצגה , האם אכן קיימת שפה בימתית שנוגעת בנשים ועוד נושאים מרתקים ומגוונים אחרים  במהלך הקורס קוראים יצירות דרמטיות ויצירות אמנות מתחילת המאה העשרים ועד היום בנוסף יזכו הסטודנטים לקרוא מתוך כתבים תיאורטים של הוגים בתחומי התיאטרון הפמיניסטי ועל אודות אופן יצוגם של נשים בתיאטרון ויצירתה של השפה הנשית על הבמה.

הלימודים נוגעים בריאליזם ותיאטרון פמיניסטי על ידי בחינה של "בית הבובות" ו"הדהגאבלר" שחיבר הנריק איבסן שמתאר את כינונה של השפה האלטרנטיבית כפעולה חתרנית או מחתרתית ? .. והשימוש בשפה ככלי לחיזוק והחלשה חברתית ועוד , נוגעים בתיאטרון האפי ובתיאטרון הפמיניסטי בהם נכיר את היסודות האפים ומחזות שונות הקשורות לסגנון זה.

התיאטרון הפמיניסטית והכתיבה הנשית באים לידי ביטוי ביצוג של גוף האשה והשפה הנשית ונכיר את האלמנטים השונים ביצוג זה על ידי הכרה של "תמונתה של דורה" שנכתב על ידי הלן סיסקו ו"הבתולה מלודמיר" על ידי יוספה אבן-שושן. 


מעוניין ללמוד קורס מגדר ופמיניזם בתיאטרון הישראלי ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא מגדר ופמיניזם בתיאטרון הישראלי

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל מגדר ופמיניזם בתיאטרון הישראלי.

לא נוספו עדיין סיכומים למגדר ופמיניזם בתיאטרון הישראלי


פרטים נוספים