הקולנוע כהיסטוריה

מעוניין ללמוד קורס הקולנוע כהיסטוריה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא הקולנוע כהיסטוריה

קורס הקולנוע כהיסטוריה

במהלך הלימודים בקורס "הקולנוע כהיסטוריה - לדמיין ולביים את המאה ה20" מתרכזים בשאלה איך הסרטים בקולנוע משחזרים את העלילות והתיעודים ההיסטורים ובשאלה הנלווית של איך משחזרים את האידיאולוגיה ואת המאורעות המרכזיים שחלו במאה העשרים , בנוסף לכך הקורס בוחן באופן ביקורתי את כוחה של הקולנוע בבניית התודעה ההיסטורית.

הקורס מסייע לסטודנט להכיר ולהרחיב את הידע הכללי בנושאים הקשורים לעבר הלא רחוק ויוצר על ידי הקולנוע הבנה טובה יותר של המאה העשרים ובמהלכה מראים לנו שיש תפיסות עולם רבות שמשותפו להיסטוריה ולסיפור המועבר אלינו באמצעות התמונות הנעות ובין הטקסטים המקוריים שנכתבו והלימודים מתבססים על סיפרה של ש' זנד "הקולנוע כהיסטוריה - לדמיין ולביים את המאה ה20" ועל סרטים בתקופות וז'אנרים שונים.

חומר הלימוד בקורס מורכב מהדמוקרטיה והקולנוע שמתאר לנו את החיבור הלא מובן בין הפוליטיקה והדמוקרטיה ליצירתם של סרטים ואיך הפוליטיקה המודרנית מנצלת סרטים , נתאר את המהפכה הקומוניסטית דרך הקולנוע מאוקטובר האדום ועד סיומו של שלטון הקומוניזם ברוסיה ונציג תקופה זו באמצעות תמונות ווידאו , נתאר אף את העוני שבקולנוע , כאשר אנו מתכוונים לעובדה שעוני תיעוש ושינויים חברתיים מצטלמים מצויין ועושים אחלה סרטים.

נדבר על מאורעות קשים יותר כמו פאשיזם , נאציזם והשואה בראי הקולנוע והשימוש בצבעי שחור לבן להעברת מסרים של רוע וטוב ומהתיאורים שנעשים לגרמני הטוב ברשימת שינדלר וסרטים כמו מזיס המראה את הצד ההפוך של היהודי הרע ונגע גם בתקופות המלחמה הקרה והקולונליות של המערב באיזורים שאינם שלהם. ונראה איך הקולנוע יכול ממש להפוך לזירת קרב תודעתית - מרתק.


מעוניין ללמוד קורס הקולנוע כהיסטוריה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא הקולנוע כהיסטוריה

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל הקולנוע כהיסטוריה.

לא נוספו עדיין סיכומים להקולנוע כהיסטוריה


פרטים נוספים