הקולנוע הישראלי במפנה האלף

מעוניין ללמוד קורס הקולנוע הישראלי במפנה האלף ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא הקולנוע הישראלי במפנה האלף

קורס הקולנוע הישראלי במפנה האלף

אנו עוסקים בקורס זה בתחום של סרטי העלילה בעשר השנים האחרונות של המאה העשרים ומדובר בשנים טעונות ובעייתיות מאוד שבו החלה האינתיפאדה הראשונה ועשור זה מסתיים עם אינתיפאדה נוספת וגרועה מקודמתה שמכונה גם "איתיפאדת אל אקצה" בעשור זה שהיה פוליטי לחלוטין והנושא המדיני והפוליטי היה על סדר היום הציבורי מבוקר עד ערב הקולנוע הישראלי בוחר להתעלם מכך לחלוטין ולעסוק דווקא בעלילות שמטרן לעסוק בזהות עצמית ובמקום שלנו.

ובמהלך קורס זה אנו בוחנים את מגוון הסרטים העלילתיים של אותה התקופה באופן ביקורתי  , יש להודות שזה די מוזר שגופים שעוסקים בקולנוע ובמשך שנים מטיפים מוסר סמוי ומעוררים מחאה דרך התרבות והאמנות שלהם נעמדו דום ולא יצרו יצירות בעלי מסר פוליטי לכאן או לכאן , מאין מוסכמה שקטה של אמנים ששכחו את מקומם הפוליטי מסיבות מעניינות.

במהלך הקורס בוחנים סרטים שיצאו לאקרנים בתקופה זו ובהם כמה סרטים בולטים וחשובים בנושאים אחרים כגון "שחור" של שמואל הספרי וכמו "מר באום" ו"החיים על פי אגפא" של אסי דיין. 

אין ספק שתקופה זו בה הקהילה התרבותית נכנסה מעט לשוק ועברה טלטלה אידיאולוגית והיחס שלהם כלפי הפלסטינים נשמר עמוק בבטנם מחשש לביקורת מהציבור מאחר ולאחר האינתפאדה התרבות הישראלית חזרה לדון דרך הסרטים בסוגיות הפוליטיות הבוערות לה.


מעוניין ללמוד קורס הקולנוע הישראלי במפנה האלף ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא הקולנוע הישראלי במפנה האלף

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל הקולנוע הישראלי במפנה האלף.

לא נוספו עדיין סיכומים להקולנוע הישראלי במפנה האלף


פרטים נוספים