תולדות המוסיקה המערבית חלק ב'

מעוניין ללמוד קורס תולדות המוסיקה המערבית חלק ב' ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תולדות המוסיקה המערבית חלק ב'

קורס תולדות המוסיקה המערבית חלק ב'

זהו קורס המשך לתולדות המוסיקה המערבית חלק א' ומומלץ ללמוד קורסים אלו לפי סדר בכדי להינות מההיסטוריה והסדר הכרונולוגי שלהן.

בקורס זה נמשיך במעקב אחר סדר ההיסטוריה ונכיר בו את כל המאורעות והתקופות החשובות שהשפיעו רבות על המוסיקה ונבין איך תהליכים באותם התקופות השפיעו רבות על המוסיקה וסגנונותיו השונים , במהלך חלק זה ניגע במאה השמונה עשרה ועד המאה העשרים ואנו נתחיל את הלימודים ברשימת הקונצרטים שהפכו את המוסיקה המערבית למה שהיא כיום .

בדומה לקורס הקודם ניגע בשורשים ההיסטוריים החברתיים וההגותיים של המוסיקה בתקופות השונות ונבחן את השינויים בסגנון ואת ההתפתחויות החשובות שחלו במוסיקה על ידי הכרה של היצירות החשובות מאותם זמנים יחד עם היוצרים שלהן , את החומר לומדים מתוך הרצאות מוקלטות ספרים היסטוריים וחומרי עזר נוספים כמו שמיעה של המוסיקה וקריאה על אודות האישים החשובים של כל עת.

תחילת הלימוד בקורס עוסקת בתקופה שבין בארוק לקלאסיקה במאה השמונה עשרה בה נתאר את האופרה והמוסיקה הכלית כולן במאה השמונה עשרה וחשובים מאוד בעולם המוסיקה , נמשיך לקלאסיקות של ווינה והסגנון הקלאסי של יוסף היידן והדרמה העליזה שבאה לאחר מכן והיוצר החשוב מוצרט (וולפגנג אמדאוס מוצרט) והמוסיקה של המהפכה הצרפתית על בטהובן (לודוויג ואן בטהובן).

בהמשך הכרונולוגי בהיסטוריה נראה את הרומנטיקה המוקדמת שהופכת לתרבותית וכסגנון מוסיקלי וניגע במוסיקה של גרמניה בחצי הראשון של המאה התשע עשרה ובמקביל נידע במוסיקה בצרפת בתקופת הרסטורציה. בהתקרבות לתקופתינו המוסיקה במחצית השניה של המאה התשע עשרה התאפיינה באופרה איטלקית , אופרה גרמנית , המוסיקה הכלית ברומנטיקה המאוחרת והאסכולות הלאומיות במזרח ובצפון אירופה.

לסיום הקורס אנו הולכים ממש אחורה לתחילת המאה העשרים כאשר מתייחסים למוסיקה שבסוף המאה התשע עשרה יחד עם המוסיקה של ימי מלחמת העולם הראשונה ונקנח במוסיקה של עידן המלחמות עולם שאף היא הושפעה מהמצב בעולם ובמלחמה.


מעוניין ללמוד קורס תולדות המוסיקה המערבית חלק ב' ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תולדות המוסיקה המערבית חלק ב'

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל תולדות המוסיקה המערבית חלק ב'.

לא נוספו עדיין סיכומים לתולדות המוסיקה המערבית חלק ב'


פרטים נוספים