מעוניין ללמוד קורס הסגנון הקלאסי ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא הסגנון הקלאסי

קורס הסגנון הקלאסי

הסגנון הקלאסי עד היום בולט מאוד במוסיקה בעיקר בטווח הגילאים המבוגר יותר בעלי סבלנות ויכולת אינטלקטואלית להבין את העומק והרצינות שבמוסיקה זו , סוגה מוסיקלית זו התפתחה במחצית השניה של המאה שמונה עשרה באירופה ויצר את כמה מהצורות המוסיקליות החשובות ביותר בתולדות המוסיקה שמושמעת עד היום , כמה צורת כגון הסונטה והסימפוניה , רבעיית ההמיתרים והקונצ'רטו הקלאסי הם מאותה התקופה והם הגיעו יחד עם יצירות מיוחלדות בתחום הספרות של המוסיקה והאופרות וסימפוניות ומוסיקה קאמרית , תקופה חשובה מאוד ובעלת השלכות רבות עד היום.

במהלך קורס זה נתעמק ביצירות של שניים מתוך שלושת הגיבורים החשובים ביותר של המאה השמונה עשרה ותחילת התשע עשרה ובהם : יוסף וולפרגנג , אמדאוס מוצרט , לודוויג ואן בטהובן. ולאורך הקורס כולו נבחן את ההיבטים השונים הקשורים לסגנון הקלאסי , דברים כמו קלאסיקה - האם היא נחשבת תקופה? ואולי סגנון או ערך היסטורי או שאלות כגון איך והאם ניתן לזהות מאפיינים קלאסיים במוסיקה ? , ואיך היוצרים המתוארים בקורס זה הצליחו להתבלט מעבר ליוצרים האחרים של אותו הדור ואיך הלחנים שלהם שונים האחד מהשני?.

מטרת הקורס להעלות לדיון את הרקע ההיסטורי החברתי וההגותי של התקופה החשובים מאוד להבנה של עולמם של היוצרים הידועים , יחד עם מאפייני הסגנון הקלאסי במאה השמונה עשרה ונכיר את הכרה של מבחר יצירותיהם של היידן ומוצארט ומלחינים נוספים בני אותה התקופה , והתנסות מסויומת בניתוח הצורני של יצירות מתחומים ומז'אנרים שונים.

נלמד על פי תקופות את מקורות הסגנו הקלאסי , האופרה הקלאסית המוקדמת , המעבר משיר לסונטה , המוסיקה הקאמרית של היידן ומוצאטר והמוסיקה הכנסייתית של מוצרט והחיבור להיסטוריה שלו , מעבר למוצרט והקונצ'רטו לפסנט והסימפוניות שחיברו שני ענקי מוסיקה אלו , וניגע לבסוף בשנתו האחרונה של מוצארט (1791) ונעשה רבות מהלימוד דרך שמיעה של הקונצרטים והיצירות הרבים שחיברו גדולי המוסיקה.


מעוניין ללמוד קורס הסגנון הקלאסי ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא הסגנון הקלאסי

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל הסגנון הקלאסי.

לא נוספו עדיין סיכומים להסגנון הקלאסי


פרטים נוספים