המורשת המוסיקלית של קהילות ישראל

מעוניין ללמוד קורס המורשת המוסיקלית של קהילות ישראל ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא המורשת המוסיקלית של קהילות ישראל

קורס המורשת המוסיקלית של קהילות ישראל

קורס מעניין זה נועד כדי להכיר לסטודנטים את המורשת המוסיקלית של עם ישראל וקהילות ישראל ועושה זאת על ידי ביטוי משולב של המוסיקה הקטסטים הארועים והבעיות השונות השייכות לתחומי ההיסטוריה והמצב הסוציו תרבותי של קהילות אלו והקשר במסורות המוסיקליות של הקהילות השונות , במהלך קורס זה ובמקדים לידע על מוסיקה יהודית וכו יש להכיר את הבעיות הקשורות לזהות היהודית של המורשת המוסיקליות השונות.

נדון בתמורות החלו בכל אותן קהילות לאחר המפגש המשותף של כולן במדינת ישראל שלאחר חידוש הישוב היהודי בארץ ישראל , נכיר את הנושאים המשותפים ומנוגדים של מספר גדול של מסורות תרבותיות ומוסיקליות ובמושגים שלאו דווקא קשורים בהכרח ליהדות אלא לדברים אונברסליים במסורות הלא יהודיות.

כאשר דנים בנושא מבחינה מותודלוגית נטפל בנושא על ידי הסתמכות מסוימת על התאוריות האתנו מוסיקליות מצד אחד והמתודות ההיסטוריות מצד שני ונשווה בינהם על ידי שמיעה של הקלטות וצפיה בסרטים לצד קריאה שלפרקי היסטוריה נבחרים להבנה רחבה יותר של הרקע המשותף והמנוגד של הקהילות היהודיות בתפוצות.

כאשר נעסוק בקורס ניגע ביחס של המוסיקה עם הדת היהודית וההשפעה של עולם הקבלה והרוחניות על ההתפתחויות המוסיקליות של מדינות הערבות ובתרבות של יוצאי עדות המזרח בישראל (הספרדים) נכיר ונגע במשמעות של מוסיקת בית הכנסת והשוני בינה לבין המוסיקה הכללית ובהם טעמי המקרא של התורה ואופן הגייתם וקריאה בהם וזאת לצד הפיוט שבתפילה.

נכיר את המגבלות השונות בשירה שבבית הכנסת לבין השירה מחוצה לו , כלי המוסיקה של הזרמים השונים וחיי האדם והקהילה שבהם אוכלוסיות בעלי מקור שונה מתגוררים לפתע יחדיו , והתמורות והשינויים שחלו במוסיקה של העדות השונות , מקומה של המחול , וההתנגשות בין מזרח למערב במוסיקה הישראלית הנמשכת עד היום בדרישה לכתר של המוסיקה הישראלית .

במהלך הקורס הסטודנטים צופים במספר סרטי וידאו  "עם וצליליו" המראים צילומים מקוריים ואותנטיים של הפעילות המוסיקליות של קהילות שונות ברחבי העולם וההשפעה של הסביבה עליהן וכך נבין את המטען וההרגל המוסיקלי איתו עלו לארץ.


מעוניין ללמוד קורס המורשת המוסיקלית של קהילות ישראל ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא המורשת המוסיקלית של קהילות ישראל

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל המורשת המוסיקלית של קהילות ישראל.

לא נוספו עדיין סיכומים להמורשת המוסיקלית של קהילות ישראל


פרטים נוספים