בטהובן - מורד ורומנטיקן

מעוניין ללמוד קורס בטהובן - מורד ורומנטיקן ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא בטהובן - מורד ורומנטיקן

קורס בטהובן - מורד ורומנטיקן

במהלך לימודי הקורס מתמקדים באחת מגדולי ההתרבות המערבית ואולי המלחין הגדול בכל הזמנים בתחומי המוסיקה , נעסוק ביצירות שלו ונבחן את היצירות הללו דרך עיניו של בטהובן על ידי ההקשר ההיסטורי והחברתי והסגנון שלתוכו הוא נולד ופעל ונבדוק מהם ההשפעות של שני היוצרים הענקיים שהקדימו אותו בסגנון הקלאסי - היידן ומוצארט ולהן מוקדש קורס שלם "הסגנון הקלאסי".

בטהובן , (לודוויג ואן בטהובן) מלחין ופסנטרן אגדי שנולד והתגורר בגרמניה והיה חלק מהמעבר שבין התקופה הקלאסית לתקופה הרומנטית ולמרות שהגיע לאחר כמה מלחינים ויוצרים בעלי שם עולמי מרוב גאונותו הוא נחשב לשווה להם וזאת לאחר שלמד אצל יוזף היידן בוינה והכיר את כל הטכניקות המיוחדות שעוד יוכרו במהלך חייהם , באופן אירוני כבר בסוף שנות העשרים לחייו הוא איבד את שמיעתו ולמרות זאת המשיך ליצור ולהלחין צלילים כאילו שמיעתו לעולם לא נפגעה , והוא היה כל כך חכם ובעל מעמד שהוא הצליח להסתיר את העובדה שהוא חירש עד למותו וגילוי זה בצוואה הפתיע רבים והסביר סוף סוף את הגסות בה נהג להתנהג במקומות ובארועים שונים כנראה מתסכול או מניעה של עניית תשובות. 

נכיר את האופן בו בטהובן הפך ליורש המרכזי של יוצרים אדירים כאלו ואיך הפך לאחד היוצרים הבולטים והמוכרים בשימות המוסיקה הקנונית , כאשר סגנונו בכלל חורג מהסגנונות המקובלים באותה התקופה ונתיחס לסגנונות התקופה ונשווה בינם לבין הסגנון של בטהובן.

עיקר הלימודים יתמקדו בז'אנרים החשובים של אותה תקופה , ז'אנרים שהעסיקו את בטהובן ובהם ניתן לראות את הסונטות לפסנטר והסימפוניות , הקונצ'רטו ואחרים , נתעמק בקונטקסט שבין חיבורי היצירות השונות והאקלים הסוציו פוליטי של התקופה וארועים אישיים נוספים וננתח את המוסיקה ותהליך הכתיבה.

נבחן את חייו של בטהובן באופן כרונולוגי משנות המאה השבע עשרה בתקופת בון , ומעבר לתקופת וינה הראשונה והסונטות לפסנטר בתקופה זאת ולאחר מכן בימי המשבר והיצירה של הסימפוניות והסונטות לספנטר בעשור ההרואי , רבעיית המיתרים ועוד.. ניגע באופרות ובמוסיקה הקאמרית והסונטות המאוחרות לפסנטר ועוד חומרים טוב ומעניינים נוספים.


מעוניין ללמוד קורס בטהובן - מורד ורומנטיקן ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא בטהובן - מורד ורומנטיקן

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל בטהובן - מורד ורומנטיקן.

לא נוספו עדיין סיכומים לבטהובן - מורד ורומנטיקן


פרטים נוספים