שיטות מחקר במדעי החברה

מעוניין ללמוד קורס שיטות מחקר במדעי החברה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא שיטות מחקר במדעי החברה

קורס שיטות מחקר במדעי החברה

אחד מהקורסים החשובים להקניית מושגים וכלים בסיסיים שיאפשרו לסטודנט לבצע חקירה מדעית בכללי וחקירה התנהגותית בפרט , כאשר עושים מחקר בכל נושא יש צורך בתכנון מוקדם והכרה של סדר הפעולות והסוגיות בהם אנו נעסוק במיוחד כאשר אנחנו רוצים לעסוק במקרים חברתיים שעל הפרק ואנו רוצים לבצע מחקר ביקורתי להבנה של תהליכים מסוימים.

במהלך הקורס לומדים על שיטות המחקר השונות למדעי החברה ומהם העקרונות הבסיסיים שמרכיבים את המחקר על תהליכיו השונים ומאחר ויש דרכים שונות לבצע מחקר אנו נכיר שלשה מהסוגים הבולטים ביותר ונדון בבעיות חברתיות והנסיבות הגורמות להם בחיי היום יום ועל ידי כלים וערכים שהסטודנט ילמד הוא יוכל להעריך את המחקר וללמוד ממנו על מסקנות שמשתמעות מתוצאות המחקר המדעי.

הקורס מתחלק לשלשה שלבים שונים כאשר החלק הראשון מבצע איזו שהוא יישור קו בין כלל הסטודנטים על ידי כך שמועברים להם מושגי היסוד בחקירה המדעית שלרוב האנשים אינם ידועות ובנוסף לכך ילמדו את עקרונות המדידה והשיטות השונות. בשלב השני של הקורס יכירו הסטודנטים את שלושת סוגי המחקר : המחקר האתנוגרפי , הסקר , הניסוי ויבצעו עליהם תרגילים שונים בכדי לוודאות את הבנתם בחומר.

לסיום הקורס יעסקו הסטודנטים באתיקה שבמחקר וביכולת של החוקר להטות את תוצאות המחקר לעיתים ובכך להציג מצג שווא שאינו נכון וילמדו עוד על הנסיבות החברתיות של המחקרים ההתנהגותיים. 

הצורה והאופן שבו אנו מתייחסים למחקר מעידים רבות על התוצאה שנקבל , מחקר המתבצע עם הכלים הנכונים ובאופן מתוכנן ואחראי יספק לחוקר תוצאות מדויקות וברורות שאינם משאירות מקום לספקות באשר לתוצאות המחקר ומצד שני התייחסות לא רצינית או עבודה תוך כדי קיצורי דרך תביא לתוצאה של קשר אך לא קשר סיבתי שיספק חוקר באשר לנכונות המחקר.

למרות שרבים טוענים ששיטות מחקר הוא קורס קשה ומסובך זה לא המצב האמיתי ועם המרצה הנכון הלימודים בשיטות מחקר יהיו מהנות קלילות ודי נורמטיביות , כן מצריך תרגול של הנלמד בכל זאת חומרים חדשים שיש לתרגל אותם עד שהם נקלטים בראש אבל מרגע שהחומר נקלט כבר אין קשיים והדרך לציון מצויין סלולה.


מעוניין ללמוד קורס שיטות מחקר במדעי החברה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא שיטות מחקר במדעי החברה

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל שיטות מחקר במדעי החברה.

פרטים נוספים