רגרסיה וניתוח שונות

מעוניין ללמוד קורס רגרסיה וניתוח שונות ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא רגרסיה וניתוח שונות

קורס רגרסיה וניתוח שונות

הקורס "רגרסיה וניתוח שונות" נלמד במקצועות כמו פסיכולוגיה בהם מבצעים פעולות שונות בניתוח וקורס זה נועד בכדי להציג את השיטות הסטטיסטיות המתקדמות יותר לניתחם של הנתונים שנאספו במחקר באמצעות צורות מתמטיות שונות ובכלי המחשב כמו תכנת הSPSS של מייקרוסופט , חומר הלימוד לא קל אך מרצה טוב יכול להפוך את הלימודים בקורס זה לקלים ונעימים והם יעברו במהירות.

רגרסיה , מעין נסיגה. פעולות שאדם או נתון מבצע בו הוא חוזר להתנהגות מסוימת שהיתה צפויה לפני המחקר ולפני נסיון השינוי , לדוגמה אדם שלוקח תרופה מסוימת ועוצר מתחיל תהליך של רגרסיה כאשר גופו מתרגל לאט לאט למצב הקודם טרם לקח את התרופה. אך רגרסיה יכולה להיות דבר זמני או קבוע ויכולה להתרחשב בנקודות זמן שונות על גבי הנתונים שנבדקים ולכן הוא שייך לרוב בפסיכולוגיה בבחינה של ההשפעה ארוכת הטווח של פעולות מסוימות על אדם או חברה ונעשים בה שינויים לטובה ולרעה ואותם אנו רוצים לבחון.

שונות , באופן טבעי נחשוב על מדד השונות. בו אנחנו בוחנים בכלים מתקדמים את הפיזור של הנתונים סביב לממוצע של המחקר המתבצע ולומדים מרמת הפיזור (השונות) הרבה על המחקר ועל האדם שבמרכז המחקר , את השונות ניתן להפעיל בצורות שונות כאשר ניתן לראות איך גורמים חיצוניים משפיעים על הפיזור של הנתונים לצד בדיקה של השפעה יחידה על הנתונים - כחלק מהמחקר אנו מחפשים לראות איך יתפקדו הנתונים במחקר במקרה ויכולו שינויים שונים בסביבה או במציאות הקיימת.

SPSS , נעשה שימוש בתכנת הSPSS של מייקרוסופט שבעצם מבצעת לנו את כל סוגי הניתוחים הסטטיסטים באופן הנכון והמהיר ביותר ומאחר ואנו עוסקים לרוב במחקר ואנחנו לא רוצים לגמור את הזמן שלנו רק על מתמטיקה זהו כלי מדהים שהשימוש בו חוסך זמן וכסף והוא מחשב עבורינו את כלל הנתונים כולל שונות ורגרסיה ומייצר עבורנו דו"ח מפורט. הכרה עמוקה של התכנה מאפשרת מאוחר יותר במקום העבודה לבצע ניתוחים שונים גם אם לא זוכרים את המשוואות המתמטיות השונות מהלימודים.

את הקורס פותחים עם הניתוח הפשוט של הרגרסיה באמצעות נתונים שמתקבלים ועל ידי שימוש במשוואות שונות ולאחר מכן נכיר את סוגי השימוש שעושים ברגרסיה ולאילו מטרות הוא נדרש , ונכיר את השונות על סוגיה : השונות החד כיוונית והשונות הדו כיוונית , נבין מה השוני בינהם ולמה הם חשובים וננתח אותם בכל מחקר בכדי לקבל תוצאות מדויקות ככל האפשר.


מעוניין ללמוד קורס רגרסיה וניתוח שונות ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא רגרסיה וניתוח שונות

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל רגרסיה וניתוח שונות.

לא נוספו עדיין סיכומים לרגרסיה וניתוח שונות


פרטים נוספים