מעוניין ללמוד קורס מקרו כלכלה חלק ב ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא מקרו כלכלה חלק ב

קורס מקרו כלכלה חלק ב

זהו החלק השני של הקורס "מקרו כלכלה חלק א" המרתק ויש ללמוד את חלקי הקורס לפי סדר.

לאחר שהכרנו בחלקו הראשון של קורס זה את כל המרכיבים באופן מסודר וכרונולוגי והצלחנו להבין את תפקודם עכשיו נחבר את כולם למערכת כוללת ונבין איך הם מתקשרים האחד עם השני ומשפיעים על המערכת הכלכלית כולה ובונים מודל כלכלי של המשק. ולאחר שניצור תמונת מצב מלאה בו כולם לוקחים חלק ממערכת משק ניתן להתחיל לבחון ולנתח את ההשפעה והיחסי גומלין של החלקים השונים במשק.

ברגע שמכירים את המודל של המשק ניתן לנתח באופן מקיף את השפעתם של ארועים שונים על המדינה , דוגמה לכך ניתן לראות ולבחון את ההשפעה של הרחבת התקציב על הממשלה עצמה , שינוי הריבית במטבע במשק ישפיע על אלמנטים שונים וצריכה של הפרט והרווחים והיצור ינועו כחלק ממעגל קסמים , שיפורים טכנולוגים יעשו הבדל ענק ביכולת היצור בעלות המוצרים וברווחים שהחברות והממשלה תכניס לקופתה.

כחלק מלימודי הקורס יכירו הסטודנטים את הכללים לשיווי משקל כמשק סגור מה שמכונה המקרה הקלאסי ולאחר מכן יכירו את ההמקרה הקיינסיאני (התערבות הממשל במשק הסגור) נכיר את היסודות החשובים לניהולו של משק פתוח והדרכים לשימור על שיווי משקל כלכלי במשק פתוח הצריך להתנהל אל מול יחסי מטבעות שונים ולשמור על איזון תמידי בכדי לאפשר את המשך המשק הפתוח.

ניגע בהרחבה בנושאים קשים כמו האינפלציה - ירידת ערך של מוצרים ומטבעות וירידת כח הקניה של הצרכנים או לחלופין הצפת שוק במוצר מסוים שגורם לירידת ערך מהירה , והאבטלה שלרוב תגרם כאשר לא יהיה מספיק דרישה לייצור ולכן אנשים לא ידרשו לעבודה ויכבידו על תקציבי המדינה שצריכה בכל מעודה שכמה שיותר אנשים יעבדו ויכניסו את המשק לפעולה תמידית וחיובית כי אחרת המשק יכול לאבד שיווי משקל לכדי פשיטת רגל.

אחרי סיום קורס זה אמור להיות לסטודנט ראיה אחרת לגמרי על הדברים המתנהלים בפן הכלכלי סביבו ולהתחיל להבין את החדשות הכלכליות והסיבות לפעולות שונות של בנקים ומדינות בעולם בתחומים רבים ומגוונים.


מעוניין ללמוד קורס מקרו כלכלה חלק ב ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא מקרו כלכלה חלק ב

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל מקרו כלכלה חלק ב.

לא נוספו עדיין סיכומים למקרו כלכלה חלק ב


פרטים נוספים