כלכלה בין לאומית ריאלית

מעוניין ללמוד קורס כלכלה בין לאומית ריאלית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא כלכלה בין לאומית ריאלית

קורס כלכלה בין לאומית ריאלית

קורס מרתק במיוחד, תמיד שאלתם איך מתבצע המסחר בין ישראל לעולם? איך מעבירים כסף לחו"ל ? האם עושים את זה פיזית או באמצעות מחשב.. ועוד שאלות מרתקות אחרות יענו בלימודים אלו ובהם לדוגמה נדון במערכת הקשר במסחר בין מדינות , והסטודנט צריך להבין באופן תיאורטי מהם הכוחות שמשפיעים על נפח וכמות המסחר בין המדינות השונות.

במהלך הקורס נעבור על עיקרי התאוריה הכלכלית שמסבירה את דפוסי המסחר וזאת במקביל להתייחסות לגישות שונות בספרות ובמחקר ולאחר מכן אנו נבין את המניעים והתוצאות של מידיניות כלכלית של מדינות בנושאי מסחר פנים ומסחר חוץ , חומר הלימוד בקורס כולל את תורת המסחר הבין לאומי לפי מודלים שונים:

יש את מודל ריקרדו שאומר שתמיד נחפש את היתרון היחסי כלומר אם אני יכול לייצר מוצר מסויים בשני מדינות ובאחת ייצור מוצר זול ובשניה היצור יקר אנחנו נחפש מוצר שקיים בעלויות יצור הפוך בדיוק וניצור עודף ממנו בכדי לקבל את המוצר היקר במחיר סביר כלומר ננצל את היתרון היחסי שלנו על המדינה השניה בכדי לחסוך בעלויות של המוצרים היקרים.

יש את המודל הנורמטיבי של שיווי משקל כללי שבעצם מתאר סוג של כלכלה סגורה בה יש שיווי משקל למרות שהמשק פתוח וזאת עושים על ידי תחרות רבה בין היצרנים השונים שמפתחים דברים בהתאם לצריכת השוק וכך תמיד יש איזון מסוים בין המוצרים השונים ובין הקונים והמוכרים ואם בעבר היה קושי מסוים ליישם שיטה זו הרי שהיום בעידן המודרני בו יש נתונים מדויקים לכמעט כל דבר אין הפתעות רבות וניתן בקלות לתכנן את היצור המדויק ביותר לצרכים - כאשר חברה אינה עם מספיק מוצרים לרוב זה יעשה באופן מתוכנן כדי לחמם את הציבור עוד יותר כפי שנוהגת לעשות חברת אפל.

לתורת המסחר הבין לאומי יש גישות חלופיות , ומדיניות מסחרית שגם אותם נלמד להכיר במהלך הקורס ולאחר קורס זה נכיר היטב את המערכת הכלכלית שמחברת מדינות בכל העולם.

לשאלה איך מעבירים כסף בין מדינות?

מערכת הבנקאות העולמית מעבירה כספים דרך מערכת שנקראת "סוויפט" והיא מנתבת את הכספים בכל יום בין הבנקים המרכזיים והבנקים המרכזיים מעבירים אותם לבנקים הפרטיים , מאחר ויש תעבורה רבה בין הבנקים השונים לא כל מעבר אכן מצריך פעולה אך בסוף כל יום הפעילות של כל הבנקים נשקלים ורק ההפרשים מועברים מבנק לבנק ולרוב הם יהיו מאוזנים או עם שינוי קל בלבד וזה מאפשר לבנקים להינות משקט יחסי במהלך השקעותיהם וההלוואות שהם נותנים לציבור.


מעוניין ללמוד קורס כלכלה בין לאומית ריאלית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא כלכלה בין לאומית ריאלית

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל כלכלה בין לאומית ריאלית.

לא נוספו עדיין סיכומים לכלכלה בין לאומית ריאלית


פרטים נוספים