מעוניין ללמוד קורס כלכלה בין דורית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא כלכלה בין דורית

קורס כלכלה בין דורית

קורס זה מרתק במיוחד והוא מתמודד עם הקשרי עסקים בין דורות מבוגר לדור צעיר וגם כאשר שניהם פעילים במשק ועומדים על ההיבטים השונים ברמת המיקרו כלכלה לצד המקרו כלכלה ועומדים על העברות הבין דוריות והאינטראקציה בין תחומים שונים אך חופפים אלו שאמנם נראים כזרים האחת לשניה אך בעצם משלימים זו את זו.

בהתבססות על הספר "כלכלה בין דורית" אנו עוסקים בנושא המרתק של המעבר של כלכלה בין דורות שונים וההשלכות השונות שבאות עם הדור החדש ואותם נבחן ברמות השונות מהצד של האנשים והפרטים והמכלול הכולל את כל תחומי הכלכלה ועד להכרה של השינויים שחלים על המערכת הכלכלית הגלובלית כמדינה ולאום בהתאם לשינוי הדורות.

כרגיל ללימודי תואר בישראל יש יעשה השוואה בין החשבונאות של דורות שונים בישראל ונבצע איזו שהוא השוואה למצבים של מדינות אחרות ותהליכים בין לאומים הקשורים לישראל , יחד עם זאת אנו מצרפים את הביטוח הסוציאלי ברמה הבין דורית עם דגש על הפנסיה והנתונים הקשורים לישראל ושוב בהקשר למצב בשאר העולם. ונכיר את הרציונליות החסומה והפטרנליזם וההתערבות הממשלתית.

למה חשוב להבין את השינויים בכלכלה הבין דורית?

בישראל ובעולם כיום מתמודדים עם בעיה של הזדקנות איטית יותר , היציאה לגמלאות מגיעה באמצע שנות השישים לחייו של אדם בוגר עם זאת הוא ממשיך לחיות עד קרוב לגיל המאה ובכך מהווה נטל כבד על המערכת ועל הכלכלה של הדורות הבאים שצריכים לעמוד בהבטחה שניתנה לדור הקודם למימון כל צרכיו על ידי מערכת הפנסיה , רק מה ששכחו לחשב את המשברים הכלכליים והתנהגות הלא אחראית של מנהלי הכסף הציבורי וכאשר מתמודדים עם הזדקנות איטית יש לנו בעיה קשה עוד יותר.

בגלל סיבות אלו יש מדינות בהם אדם שנפטר יחוייב במס עד ל40% מערך נכסיו דבר שאמור לאזן במעט את המצב אך דווקא בישראל של היום אין מס כזה ולכן יש הנוטים לכעוס על המערכת שמנוהלת בצורה מעט רשלנית ולא מתחשבת במעמדות התחתונות שאינם מרוויחות מכך דבר למעט חובות , במקום שהעשיר במותו יתגמל את המערכת ויאפשר את קיום הפנסיה של בני דורו נוצר מצב עגום שיש הנהנים ויש הצופים מהצד ומקנאים.. אז האם זה חשוב להכיר? - לדעתנו כן.!

 


מעוניין ללמוד קורס כלכלה בין דורית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא כלכלה בין דורית

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל כלכלה בין דורית.

לא נוספו עדיין סיכומים לכלכלה בין דורית


פרטים נוספים