כלכלה מוניטרית בין לאומית

מעוניין ללמוד קורס כלכלה מוניטרית בין לאומית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא כלכלה מוניטרית בין לאומית

קורס כלכלה מוניטרית בין לאומית

כאשר משק של מדינה מתפקדת באופן פתוח כלומר זהו משק נורמטיבי למעט מדינות כמו צפון קוריאה ומדינות סגורות חלים עליה כל כללי המקרוכלכלה של המשק הפתוח וזה כולל את שוק המט"ח שמניע את השוק בצורות שונות ולו השפעה אדירה על הלך המשק לכן יש צורך בניהול שערי החליפין ובתנועות ההון הבין לאומיות ובמוסדות ובהסדרים מונוטריים (מטבעות) בין לאומיים.

נדון בתאוריה המוניטרית של הכלכלה הבין לאומית ונכיר מושגי יסוד חשובים בכדי להבין את הנלמד , נכיר את המאקרו כלכלה של המשק הפתוח ואיך מגדירים משטר של שער חליפין ושער חליפין נייד ובעיות התיאום בין מדינות.

כאשר אנו רואים עליות וירידות בשערים חשובים בעולם כגון שער הדולר או שער היורו זה משפיע על כל תחום ומטבע אחר בעולם ומשנה את תמונת הכלכלה ברמה של חברות שונות ובכדאיות לפעול בענפים שונים , כך שענף הייצוא הישראלי סובל רבות כאשר הדולר צונח והתמורה למוצר המיוצא נופל פלאים ולכן מאבד מערכו , מצד שני כאשר הדולר עולה יש עליית ערך משמעותית והייצוא שחשוב מאוד לכלכלה מזנק.

בתחומי ההון האנושי בו ישראל חזקה במיוחד יש רבים העובדים בחברות רב לאומיות ושכרם צמוד למדד ואו לדולר והם יפגעו באופן אישי משינויים אלו יחד עם זאת כאשר הדולר נמוך מאוד לא משתלם לחברות חיצוניות לפתוח סניף בישראל מאחר והתמורה ביחס לשקלים אינה משתלמת ועליהם לשלם סכומים גבוההים במיוחד כדי לשמור על העובדים ולכן מדינת ישראל לדוגמה צריכה לאפשר הטבות שונות כדי לגרום לחברות להישאר ולהקים חברות פיתוח בישראל.

לערך הכסף ביחס למקומות שונים בעולם משמעויות נוספות כך שכשהדלור גבוהה משתלם מאוד להשקיע בנדלן ובנכים מניבים בישראל ובמצבים בהם הדולר נמוך רמת ההשקעות החיצוניות הדרושות למדינה אינם גבוהות במיוחד וזה מקשה מאוד על הכלכלה.


מעוניין ללמוד קורס כלכלה מוניטרית בין לאומית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא כלכלה מוניטרית בין לאומית

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל כלכלה מוניטרית בין לאומית.

לא נוספו עדיין סיכומים לכלכלה מוניטרית בין לאומית


פרטים נוספים