העדפה ובחירה חברתית

מעוניין ללמוד קורס העדפה ובחירה חברתית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא העדפה ובחירה חברתית

קורס העדפה ובחירה חברתית

במהלך הקורס אנו מכירים את הבעיות הקשורות להעדפה חברותית ובחירה הנעשית באופן חברתי וננסה להבין את משמעותם החשיבות להבין את הבעיות הללו כי הם מראות לנו אלמנטים שונים בכלכלה, נכיר את הסיבות שגורמות לנו לעבור מבחירה אישית ופרטנית להעדפה ובחירה חברתית וכמה בעייתי העניין הזה , נסקור בקצרה את הבעיות השונות בקורס ונבהיר את הקשר בין העדפה לבחירה.

במה אנחנו עוסקיים : בשאלות מגוונות וחשובות כגון האם יש כזה דבר העדפה חברתית? מהם כללי הבחירה הרצויים? האם בחירות שונות יכולות להביא אותנו לתוצאות פרדוקסליות? ואיך אנחנו מתמודדים עם עריצות הרוב? ואין ספור שאלות נוספות שנותנות לנו הצצה לעולם של היחיד כאשר הוא חלק מקבוצה והרוב דוחף לכיוון מסוים והוא נאלץ לוותר על בחירותיו האישיות בכדי להיות חלק מהכלל.

מה זה בחירה חברתית : זהו חלק מתורת המשחקים שלוקח חלק ממערך הכלכלה בה על הפרט לבחור את העדפתו מתוך מספר האפשרויות העומדות לרשותו כאשר לכל אינדיוידואל יש את העדפות שלו אך בגלל הצורך בהגעה להסכמות שיחולו על כולם עליהם להגיע להסכמות חברתיות על ידי דירוג של הבחירות כאשר הבחירה הנפוצה ביותר תשפיע על כולם , ניתן לראות בחירה חברתית בבחירות לרשויות ולכנסת בה כל אדם בוחר את נציגיו אך לבסוף רק בעל הקולות המרבי ישפיע על כולם.

הבעיתיות בשיטה זו שלעולם לא כולם מרוצים ולכן יש צורך בסובלנות רבה האחד לשני , בתחומים שונים הנציגים שבחרנו לדוגמה לכנסת מבצעים החלטות לגבי נשיא המדינה ללא שהם שואלים אותנו וזאת כהשפעה ישירה לבחירה שלנו כמה שנים קודם בנושא אחר לגמרי , בחירה זו היא הטוב שברע ואינה מושלמת אך טובה מבלאגן שלם ובחירה לכל ארוע שמתרחש.

אנו נדון גם בשאלה מי יודע יותר הרוב הפשוט שאינו נגיש לדוגמה למידע סודי ובטחוני או שעדיף מומחה יחיד שאכן יש לו נגישות למידע זה ולכן דעתו תחשב יותר? לשאלות אלו לא תמיד יש תשובה פשוטה וכל מקרה נבחן לגופו.


מעוניין ללמוד קורס העדפה ובחירה חברתית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא העדפה ובחירה חברתית

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל העדפה ובחירה חברתית.

לא נוספו עדיין סיכומים להעדפה ובחירה חברתית


פרטים נוספים