שמואל וראשיתה של המלוכה בישראל

מעוניין ללמוד קורס שמואל וראשיתה של המלוכה בישראל ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא שמואל וראשיתה של המלוכה בישראל

קורס שמואל וראשיתה של המלוכה בישראל

קריאה ולימוד של ספר שמואל המספר על הפיכת העם היהודי וישראל מאיגוד של שנים עשר שבטים כפי שהיו בשנים הקודמות במדבר והפיכתם למדינה ועם שבראשיתה יושב מלך. ספר שמואל מורכב בעיקר מסיפורים מרתקים ועוסק ביחסים המורכבים ביחס לאלוהים העם והמלוכה ומהו מקומם של כל אחד , דרך סיפורים אלו נפתח חלון להכרה של הצדדים השונים ברעיון המדיני והאידיאולוגיה שהתפתחה אט אט סביב שלטון מלוכה בישראל העתיקה.

הסיפורים המובאים בספר שמואל בולטים מאוד בספרות המחקרית על אודות עיצובה האומנותי של סיפורי המקרא , ולכן בקורס זה לומדים בצורה מסוימת שנקראת "הקריאה הצמודה" שתחשוף במהלך הקורס את הסטודנט לאמנות הסיפור המקראי כחלק ותוך כדי קריאתו של הטקסט.

הקורס יערוך בין השאר היכרות עם סוגיות היסטוריות שונות הנוגעות לראשיתה של תקופת המלוכה לאור הטקסט וממצאי הארכיאולוגים  , ונלמדים בקורס זה על הארגון החברתי ואופן תיאורם ההיסטוריוגרפי.

חומר נלמד :

מבוא קצר לספר שמואל , מעין היסטוריה קצרה לשבטי ישראל ומקורותיהם של ישראל , תיאורה של תחילת תקופת השופטים בימיהם של עלי ושמואל ויסודה של הממלכה בישראל והתבססות של המדינה ככזו  , בקורס זה מתוארים ונלמדים בהרחבה מלחמותיהם של שאול בפלישתים ובעמלק , הופעתו הראשונה והשתלבותו של דוד בחצר המלך שאול ואת שקיעתו של ממלכת שאול ומיד לאחר מכן את עלייתו המטאורית של דוד למלוכה.

יתואר מבנה צבאו של דוד ומהלך המלחמות שנקרו בשנותיו ולבסוף בנייתה של ממלכת דוד וארגונה משך הקורס ממשיך לתיאור חייו של דוד וסיפורם של דוד ואלישבע (המכונה החטא ועונשו) תחילתו וסופו של שלטון דוד והתסיסות והמרידות במלכות זו והקורס מסתיים עם סיפורו של שלמה ועלייתו למלוכה ודרך התבססותו כמלך.


מעוניין ללמוד קורס שמואל וראשיתה של המלוכה בישראל ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא שמואל וראשיתה של המלוכה בישראל

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל שמואל וראשיתה של המלוכה בישראל.

לא נוספו עדיין סיכומים לשמואל וראשיתה של המלוכה בישראל


פרטים נוספים