תורת המשחקים : חשיבה אסטרטגית

מעוניין ללמוד קורס תורת המשחקים : חשיבה אסטרטגית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תורת המשחקים : חשיבה אסטרטגית

קורס תורת המשחקים : חשיבה אסטרטגית

הקורס "חשיבה אסטרטגית : תורת המשחקים ושימושיה בכלכלה ובניהול" כולל בתוכו חלקים נרחבים מתורת המשחקים הידועה שעוסקת בין השאר בקשר שמנהלים בינהם מקבלי החלטות בגופים שונים כאשר כל שחקן במשחק הגלובלי שנקרא כלכלה הם יודעים שכל פעולה שלהם בכפר הגלובלי שהעולם נהיה במאה ה21 משפיע על כל שאר השחקנים שמנהלים אף אם החלטות כבדות משקל הנוגעות אליו.

אנו מנסים להבין באמצעות תורת המשחקים איך ידיעה זו שיש למקבל החלטות השפעה על האחרים ולהם יש השפעות שונות עליו מה עובר לו בראש ואיך זה משפיע עליו לבסוף בשלבי קבלת החלטות והתוצאה הסופית שמתקבלת.

אנו כמובן עוסקים במשחקים הנוגעים לכלכלה וניהול אך גם למגע המדינה ומשפטים וביולוגיה ומניחים שיש בפני כל מקבלי ההחלטות את המידע המלא הנדרש לביצוע ההחלטות ולכל גורם יש שימושים אחרים בתורת המחשקים כגון הוצאתם של מכרזים שונים , מערכות הצבעה ובחירות לצד סכסוכים בין לאומיים בין מדינות ולאומים , ניגע בפן העסקי בתחרות בין יצרנים וביכולת המיקוח של הצדדים ואיך מציעים משכורות ותמריצים שונים לעובדים חשובים כדי לוודא הישארותם בחברה.

ניגע בדברים ציבוריים כגון השקעות במוצרים ציבוריים לצד רישום של פטנטים התייחסות לפשיעה ודרכי ההתמודדות עימה , חיפושי עבודה ואבטלה , משברים פיננסים והתקפות על מטבע מסוים , סובסידות ומכסים שונים המוטלים על הייצוא והייבוא וכ"ו. בעצם כאשר בוחנים את כלל הפרטים המוזכרים לעיל אנחנו מגלים שיש משמעות רבה בכל תחום אפשרי לתורת המשחקים והאופן שמתנהלים משחקי הכוחות כאשר הפושע יודע שסיכויו להיתפס הוא ימנע מפשיעה וכאשר יש תחרות בין חברות יש משמעות רבה כאשר ידוע לצדדים שלשני יש את הכלים להתמודד מולו עם מחירים אטרקטיבים או מוצרים יותר טובים כדי לשפר את המשק והתחרות בינהם על ליבו של הצרכן.

לתורת המשחקים שנלמד בקורס זה יש את השיקולים ההאסטרטגיים השונים , כאשר יש אסטרטגיה שולטת ונשלטת ונעשה שימוש בכלים שלמדנו כבר במקרו כלכלה דברים כגון שמירה על שיווי משקל כערך שבו עושים שימוש במשחק יחד  עם העדפות ובחירות שנעשות כאשר יש חוסר ודעות לגבי העתיד או כוחו של היצרן המתחרה בנסיון לשלוט בסיכונים ככל הניתן , לכל אסטרטגיה יש משמעות משל עצמה והיא נבחנת ברבדים שונים כגון בסוגים שונים של משחק בין סוגים שונים של סיכונים ובין יציבות לאי ודעות חלקם אסטרטגיות טהורות וחלקם מעורבות אך לבסוף השימוש התמידי באסטרטגיות של תורת המשחקים נותן לכל שחקן על המפה הכלכלית או הפוליטית כלים להתמודד עם השני.

ההבנה של מקורות ויסודות של תורת המשחקים תעזור לכם בביצוע החלטות קשות בכל שלב בחיים בזוגיות בעבודה ובביצוע מטלות שונות כאשר שיקולי היריב או העומד מולך ברורים לך אתה זוכה לשחק משחק שיכול להראות לך מה אתה יודע וכמה אתה טוב במשחק והתוצאות יהיו בהתאם.


מעוניין ללמוד קורס תורת המשחקים : חשיבה אסטרטגית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תורת המשחקים : חשיבה אסטרטגית

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל תורת המשחקים : חשיבה אסטרטגית.

לא נוספו עדיין סיכומים לתורת המשחקים : חשיבה אסטרטגית


פרטים נוספים