מעוניין ללמוד קורס כלכלה ציבורית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא כלכלה ציבורית

קורס כלכלה ציבורית

וואי כמה שקורס זה חשוב! במהלך לימודי הקורס אנו מכירים את המקומות בכלכלה בהם המדינה בוחרת להתערב ולהפריע למסחר החופשי , כאשר חלק מהפעמים היא מסעיית בהחלט ובחלקים אחרים מזיקה ופוגעת ביוצרים ובעצמה. נכיר את מדיניות הרווחה ממבט מקרו כלכלי וננסה להגדיר את מושג יעילות ונבחין בקשר שבין היעילות למושגי הצדק ההגינות והשוויון ונבחן את הבעיה הקשה שיוצרת לנו הבחירה של העדפות המעסיק והבחירות החברתיות והתערבות הממשלה.

מצד שני נכיר את השפעות הממשלה והגופים האמונים על הניהול התקין של שוק הפיננסים והעסקים בתוך המדינה וההשפעות שלהם על גורמים חיצוניים כגון עליית ערך מטבעות או יבוא וייצוא על חשבון המדינה עצמה , איך המדינה מתפקדת במצבים שיש מונופולים ומוצרים ציבוריים ואיך היא מחליטה על מדיניות המיסים והכלכלה הפוליטית.

כאשר מדינה סוחרת בתוך עצמה ויחד עם העולם החיצון ייבוא של מוצר מתחרה מן החוץ יכול לגרום לפגיעה בעסקי המדינה וכתוצאה מכך לגרום לסגירת עסקים לצד אבטלה של עובדים , ייצוא מאידך מגדיל את הנפח של העוגה ומאפשר עבודה לרבים ולא על חשבון המשק העצמי של המדינה ולכן כלל המדינות יעדיפו ייצוא על ייבוא של רוב המוצרים למעט המוצרים הנתונים למונופול שהמדינה רוצה לשבור כדי לחתוך בעלויות המושתות על הציבור , אך מאחר ומדובר במסחר גלובלי לא ניתן רק להינות וכדי לייצא יש להסכים גם לייבוא ולכן המדינה משיתה מכסים ומיסים להגבלה של כמות הייבוא והכדאיות של חלקים אחרים בייבוא.

מעסיקים רבים לא מעוניינים להעסיק אימהות לילדים נשים בהריון או נכים בכל רמה שהיא מאחר וזה פוגע ביעילות העסק וישנה שאלה גדולה שמרחפת האם המדינה צריכה להתערב בהתנהלות של השוק החופשי מסיבות של צדק ושוויון לכולם וזאת על חשבונם של העסקים הפרטיים ואולי ההתערבות צריכה להיות באמצעות תגמולים ודחיפה במתן הקלות מס למעסיקי בעלי מוגבלויות , שאלות כבדות משקל שמהוות חלק מהכלכלה הציבורית שאינה קלה במיוחד לניהול.

חומר הלימוד בקורס עצמו מורכב מכלכלת הרווחה שמתעסקת בשיווי המשקל הכללי של המשק בשימוש בעקומת התמורה ומשפטי הרווחה , נוגעים גם בתועלת חברתית ובה אנו בודקים את התועלת החברתית לצד יעילות השוויוניות והצדק ואיך מתמודדים עם שלל הבעיות שמגיעות עם היעילות והצדק בכלכלה , נכיר את כשלי השוק שנגרמות על ידי השפעות מן החוץ ומיסים השייכים למדיניות הציבורית של המדינה והמוצרים הציבורים.

נכיר את ההתמודדות בשווקים שאינם תחרותיים ומה קורה כשיש יותר מידי מונופול ומתבצעים הימורים ותחרויות על כח מונופוליסטי לצד דיון בחדשנות טכנולוגית לצד עבודה מסורתית ועוד כשלי שוק רבים שמעטים את המשק ופוגעים בייצור , נכיר את המושג מימון ציבורי שעוסק ברובו בכלכלת המיסים והאופן בו הוא נגבה והאופן בו אנו מחשבים את המס בכל פעולה והרפורמות השונות במיסוי לאורך השנים ולבסוף נכיר את ההשפעות של הכלכלה הפוליטית הכוללת את כל הבירוקטיה שבישראל מורגשת היטב , שחיתויות ומשחקי שלטון והחלטות מוטות לצדדים וההתנהלות הלוביסטית שמתנהלת בכי להשיג יתרונות האחד על השני.


מעוניין ללמוד קורס כלכלה ציבורית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא כלכלה ציבורית

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל כלכלה ציבורית.

לא נוספו עדיין סיכומים לכלכלה ציבורית


פרטים נוספים