מעוניין ללמוד קורס התנהגות ארגונית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא התנהגות ארגונית

קורס התנהגות ארגונית

בשנים האחרונות צמח לו תחום חדש לחלוטין שנקרה "התנהגות ארגונית" והיא מבוססת על הסוציולוגיה התעשייתית והפסיכולוגיה התעשייתית שמשפיעה על כלכלת הפירמה ותורת הניהול. במהלך קורס זה יכירו מנהלים לעתיד וסטודנטים לניהול את המפגש בין האדם למקו העבודה שלו מפגש ששני הצדדים רוצים בו האחד להתפנרס והשני למטרות ייצור ומאחר וזה המצב אין לאחד אכפתיות מיוחדת על השני ונוצר מצב שעושים רק מה שנדרש ולא מעבר.

בעיה זו נפוצה היום מאוד בעולם ובמיוחד בארגונים גדולים כגון מוסדות ממשל וארגונים חברתיים שבעצם אינם נתונים תמורה מלאה לצד השני ובמידה ואנחנו רוצים לשפר את המצב אנחנו צריכים להתייחס לעובד בצורה אחרת כך שהוא ירגיש צורך במתן חזרה של כל כולו לארגון , לצורך זה פותח התחום של ההתנהגות הארגונית בה אנו בוחנים את הסדר הארגוני האפקטיבי ביותר או במילים אחרות איך מוצאים את המקסימום מהעובדים.

מרכיבים רבים מתחברים להם יחד בכדי להניב תשובות אלו נוכל לעשות שימוש במערכת קבלת ההחלטות בפיקוח של המנהלים בתקשורת שבין העובד למעביד במוטיבציה של העובד לצד התגמולים שהוא מקבל על עבודה טובה ומהם עמדות הכח של האנשים בחברה לצד המנהיגות והתרבות הקיימת בתוך הארגון עצמו .

ההתנהגות הארגונית לא רק אומרת לנו איך לנהל עובדים בצורה יעילה יותר אלא גם מסעיית לנו בטיפול במשברים שונים בארגון ואיך פתח ארגונים חזקים יותר כלומר איך מבצעים שינויים שיטיבו עם המעסיק ועם העובד כך שבעיות שונות לא יעלו ויפריעו להליך העבודה התקינה בארגון ולצורך זאת יש צורך בתשומת לב רבה למוצרים ולסביבה ולכלל השירותים הניתנים לעובדים והאם הם אכן מספקים את הצרכים של העובד.

כיום ניתן לראות הטמעה של  ההנהגות הארגונית בחברות רב לאומיות גדולות ובעלות אמצעים הבוחרים לתת שירותים רבים לעובד כך שהוא ירצה להמשיך ולעבוד וירגיש בבית ובנוחות לתרום את כולו למוסד העבודה יחד עם התמודדות בתחרות מול חברות אחרות שירצו בכישרון ובהון האנושי של העובד היחיד בחברה.

במהלך הלימודים עוברים הסטודנטים על התחומים של ההתנהגות הארגונית והמבנים והתהליכים בעבודה הפורמלית לצד למידה של הארגון ויצירת מוטיבציה בעבודה לעובדים , נכיר את מושג קבוצות העבודה בארגון והתקשורת הפורמלית בארגונים פורמלים באמצעות רשתות ותהליכים לצד הלחצים והשחיקה הטבעית בעבודה ואיך הארגון צריך להתמודד עם מצבי שחיקה אלו יחד עם פיתוח של תרבות בארגון וחיי חברה וכו..

נדון בתהליכים של כח ופוליטיקה פנים ארגונית כמו כן בדינמיקה ובמשאבי השליטה לצד מקבלי ההחלטות ועל בסיס מה מקבלים החלטות לגבי התנגות ארגונית נלמד איך יוצרים מנהיגות בארגון ואיך מעצבים מחדש התנהגות ארגונית יעילה , דבר שיכול להיות לא קל במיוחד כאשר מקבלי ההחלטות צריכים להתמודד עם יתרת מזומנים להשקעה שנמוכים באופן כללי שלא מאפשרים השקעה רבה מספיק בעובדים.

 


מעוניין ללמוד קורס התנהגות ארגונית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא התנהגות ארגונית

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל התנהגות ארגונית.

לא נוספו עדיין סיכומים להתנהגות ארגונית


פרטים נוספים