מעוניין ללמוד קורס ספר בראשית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא ספר בראשית

קורס ספר בראשית

ספר בראשית , הספר הראשון שפותח את ההסיטוריה של העולם כולו ומכונה "ספר ההתחלות" ובעיקרו מתמודד עם שאלות עקרוניות שונות  כגון היחסים בין אלוהים לאדם , בין אלוהים לטבע , מהות האנושות ומטרת האדם בעולם , וכמובן חיפוש אחר העקרונות המנחים של היחסים הדו צדדים בין האדם לאלוהים , ספר בראשית מתואר יסודה של האנושות והתרבות האנושית והיווצרותם של העמים השונים.

ספר בראשית נותן נפח לספרים הבאים אחריו ונותן מעין הקדמה או מבוא לבא אחריו ולכן התמקדות הספר בשאלות הקשורות להיווצרות אומה ותיאורם של הבקשות מאבות האומה בעצם מסמלות את תחילת הקשר בין האלוהים לעם היהודי ודירושתיו מהעם הנבחר.

הספר עם זאת אינו חס מנושאים במחלוקת ומאפשר בקלות לשאול שאלות מאוד מסובכות ושלא לכולם יש תשובה על מהות והקשר שבין האדם לאלוהים לדוגמה ניתן לשאול , איך מיישבים את המתח בין התפישה המופשטת לבין התפישה של האל ביצוג מוחשי?. ויותר מכך למה נכללות ספרי התורה תיאורים של אבות האומה בביצוע מעשים שבהחלט בלתי הולמים , ואיך זה מסייע לצד השני שמתאר את אבות האומה כאנשים מותפיים?. שאלות קשות עוד יותר ניתן לראות באיך ולמה אלוהים בוחר להעמיד אדם בנסיון אם האל כל יודע כבר יודע מה תהיה תגובתו של הנבחן ?. מהם הדברים הנגזרים מראש ובאיזה מידה אכן יש לאדם בחירות חופשיות ואם אכן יש או אין בחירה חופשית איך זה משפיע על גורלו הסופי?.

הקורס מטלטל ועוסק בשאלות קשות ומרתקות תוך כדי דיון מעמיק באומנות הסיפור של ספר בראשית ובמסרים רעיוניים הנובעים מכך וכן הקורס עוקב גם על אופן חיבורם של מאורעות שונים והרכב הספר ותוך כדי הלימוד יתבצע נסיון להשוות לספרי מקרא אחרים וספרות עמי הסביבה השונים .

החומר הנלמד:

תחילה יילמד מבנה תכנים וסוגיות בחיבורו של הספר , לאחר מכן הקורס יתמקד בבריאה וראשיתה של האנושות כולל המקרא והמיתוסים הקדומים וסיפורים אודות מעשה הבריאה וראשיתה של האנושות כפי שמתוארים בפרשת נח והמבול , נלמד גם על האומות האחרים בסביבה ומקורותיהם סיפורי האבות והמציאות ההיסטורית להם ההם השתייכו. 

אמונות האבות , סיפורים על אבות האומה אברהם יצחק ויעקב , משם גלישה קצרה אל סיפורו של יוסף בנו הקטן של יעקב וחזרה לסיכום אמנות הסיפור בספר בראשית , קורס מרתק והיסטורית מלאה בשאלות אי הבנות וסימני שאלה.


מעוניין ללמוד קורס ספר בראשית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא ספר בראשית

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל ספר בראשית.

לא נוספו עדיין סיכומים לספר בראשית


פרטים נוספים