מעוניין ללמוד קורס ניהול אסטרטגי ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא ניהול אסטרטגי

קורס ניהול אסטרטגי

בניה של אסטרטגיה טובה צריכה לספק לחברה איזו שהוא תכנית עסקית ויציבות לטווח הקצר הבינוני והארוך ולאפשר אורח נשימה ויעדים להשגה עבור העובדים וההנהלה וכך מתאפשר לחברה להגיע ליעדים טובים יותר ולהתמודד עם המתחרים על ידי יצירה של יתרון תחרותי משמעותי מול היצרנים האחרים בתחום העשיה , אך כדי לבנות תכנית אסטרטגית כזו שבאמת תאפשר התחזקות יציבות ויתרון תחרותי יש לעבור תהליכים אסטרטגיים שונים שבונים את הניסוח המושלם לתכנית האסטרטגית - התכנית הכלכלית.

הניתוח ליצירה של תכנית אסטרטגית מתחיל בבחינה של הענף כולו והסביבה וממשיך בניותח של החברה עצמה תוך הערכה של כל המשאבים שיש בידה ולאחר בירור היכולות של החברה ניתן לבנות תכנית אסטרטגית שתאפשר ניצול מקסימלי של כל היכולות הנתונות לחברה על כל עובדיו וכח הייצור שבו ולבסוף על מנהל האסטרטגיה להוציא את התכנית לפעולה על כל החלקים שבו ולנהל ולבקר את הביצוע על כל התהליך עד להבאה של התוצאה המתוכננת והנדרשת לחברה.

בניה של תכנית אסטרטגית מבוססת על מודולים ותאוריות מובילות לאסטרטגיה לתחום הנבחן כך שיש אסטרטגיות כלליות שמתאימות לכל סוג של עסק ושרק צריך לבצע עליהם התאמות מועטות למטרת העסק הספציפי לצד אסטרטגיות שיתופיות שבהם תכנית הפעולה תכלול שיתופי פעולה ועבודה משותפת עם חברות אחרות או ענפים אחרים. ולבסוף יש אסטרטגיות של מיזוגים ורכישות שכיום מאוד פופלארית בעיקר בענפי הטכנולוגיה והאינטרנט ובה החברה החזקה מונעת תחרות על ידי רכישתה של החברה הקטנה או כאשר שני חברות מאחדים כוחות נגד מתחרה משמעותי וכך מתאפשר להם צמיחה.

אסטרטגיות שונות מביאות תוצאות שונות , חברה ישראלית שתבחר לפתוח אסטרטגיה בין לאומית לדוגמה ותנסה להתרחב לארצות נוספות במידה ותעבוד באופן נכון תוכל להוביל לצמיחה , מיזוג של חברות יכולות להניב לשני הצדדים רווחים אסטרונומים בניצול נכון יותר של הענף לצורך כלל התכניות האסטרטגיות יש צורך ביכולת ראיה מרחבית ולצפות אין סוף מהמורות ומכשולים שיכולים לצוץ על הדרך.

הסטודנטים לומדים לראות באופן רחב יותר וצריכים ללמוד איך בוחרים את האסטרטגיה הנכונה ביותר לחברה בה הם עוסקים ועושים זאת על ידי כלי הניתוח השונים שברשותם לראות היכן החברה עומדת ובאיזו מהשיטות היא תהנה מגידול והכנסות הגדולות ביותר והוא עושה זאת תוך כדי השוואה של העסק למקומות אחרים ולמתחרים ורואה איך זה מצליח להם .

הלימוד של מגוון השיטות כגון מצריך הבנה ביש הבדלים בין עסק קטן לחברה לבין תאגיד כמו שיש הבדל בין אסטרטגיה בין לאומית לאסטרטגיות הרכישה והמיזוגים יחד עם שיתופי הפעולה , נכיר יזמות וחדשנות תאגידית לצד מנהיגות אסטרטגית ומבנה ארגוני ובקרה ארגונית. 

ניהול של אסטרטגיה כמו עסקים בכלל מתקיים בעולם תחרותי וכולם עוסקים באסטרטגיה ולכן לחדשנות וליזמות יחודית יש משמעות רבה והצורך התמידי קיים להמשיך ולחפש הזדמנויות התרחבות בסביבה החיצונית תוך התחשבות באיומים ובתחרות המתקרבת מענפים אחרים במידה וההתרחבות תצליח יחד עם התחשבות במבנה של העסק במשאבים וביכולות התקציביות ויכולת הליבה בייצור ובניהול עסק מורחב.

 


מעוניין ללמוד קורס ניהול אסטרטגי ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא ניהול אסטרטגי

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל ניהול אסטרטגי.

לא נוספו עדיין סיכומים לניהול אסטרטגי


פרטים נוספים