מעוניין ללמוד קורס פירוש רש"י לתורה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא פירוש רש"י לתורה

קורס פירוש רש"י לתורה

הקורס עורך היכרות אינטימית עם הדמות של רש"י (רבי שלמה יצחקי)שחי במאה ה11  גדול מפרשי התורה והכתובים , רש"י גדל בצרפת בשנת 1040 לספירה יהודי אירופה העריצו אותו וסיפורים רבים מסופרים עליו אך על ילדותו לא ידוע הרבה , שלושת ילדיו אף הם היו תלמידי חכם כשאחד מהם כתב פירושים שתפסו בתלמוד ברמה דומה לשל רש"י "התוספות". לא היו לרש"י חיים קלים כלל מאחר ובמקביל ללימודיו וחיבור פירושיו הוא עבד לפרנסת משפחתו שמנתה 5 נפשות וגם כשהציעו לו להתפרס מעיסוקו כאב בין דין ולימודיו הוא בחר לא לקחת מאומה ולהפתרנס בדוחק ממסחר ביין.

אנו מנסים להבין מאיפה רש"י קיבל את השראותו ועל מה התבסס בכתיבתם של פירושיו ברבים לכל חלקי המקרא , הבנה של הנחותיו הבסיסים תאפשר הבנה של האדם אנו מנסים לפענח את עיקרי שיטתו של רש"י בפרשנות התורה ועל הדרך בה הוא שואב מידע ממקורות קדומים ומעבד אותם וכמובן יש לשים לב לבעיות איתם התמודד ואיך הוא בחר להתמודד עם בעיות וסתירות אלו.

בתחילתו של הקורס נלמד איך לקרוא את כתב רש"י שנראה אחרת מהעברית הנהוגה והמוכרת , יש צורך להבין את שפתו והקורס אמור להקנות לסטודנט את היכולת לפענח פירושים להבין מהם נקודות המוצא והמשמעויות לפירושים ורעיונות אלו וההשפעה האדירה שלהם על העתיד זאת תוך הבנה של הראיות האסמכתאות והשיקולים השונים שרשי מביא בפירושו.

הסטודנט יבנה לעצמו יכולת הבחנה בין חוזקם של הפירושים השונים ושקילה של יתרונות מול חסרונות שונים בפירוש , ויעשה נסיון להגדיר את דרכו של רשי בפתירת בעיות פרשניות שונות , הקורס כולו מתבסס על חמשת ספרי התורה בלבד ויש להצטייד בספר זה עם פירוש רשי מראש.

מהנלמד בקורס:

המילה , הלשון היתרה , בעיות הדקדוק והתחביר , לשון חסרה , החוק "מוקדם ומאוחר בתורה"  , סתירות ואי התאמות בספרים מדרשי האגדה וההלכה שיטות עיבד מדרשים אלו והרקע ההיסטורי שלהן.


מעוניין ללמוד קורס פירוש רש"י לתורה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא פירוש רש"י לתורה

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל פירוש רש"י לתורה.

לא נוספו עדיין סיכומים לפירוש רש"י לתורה


פרטים נוספים