מעוניין ללמוד קורס ביטחון סוציאלי ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא ביטחון סוציאלי

קורס ביטחון סוציאלי

במהלך קורס זה פוגשים הסטודנטים לראשונה את התאוריות הבסיסיות בקשר למהותו ולומדים להכיר את טיבו ומהותו של הביטחון הסוציאלי ומהם האמצעים הנקוטים במסגרתו  כפי שהם התגבשו במאה האחרונה.  המערכת ההבטחון הסוציאלית אמורה לסייע נגד סיכונים חברתיים והיא אמורה להיות כלי הגנה חזק למעמד הנמוך של  האוכלוסיה.

הסטודנטים מכירים את הטוב ואת הרע שבמערכת הבטחון הסוציאלי ויש להכיר את הקשר שמתנהל בין מדיניות הרווחה לבין מדיניות הבטחון הסוציאלי על הדגמים השונים שלה כדי שנוכל להבין במה מדובר הקורס פותח בהקדמה ובה מתוארת לנו מהי בטחון סוציאלי ומהם האמצעים שאיצם יוצרים מערכת ביטחון כזו ומהו העיצוב החדש של מערכת זו בעולם המתפתח.

ביטחון סוציאלי אמור להקנות ביטחון לכל אדם ואדם ומהווה סוג של ביטוח ללא תשלום כך שמי שלא יכול לעבוד יוכל לקבל די אבטלה ומי שעובד אך לא מצליח להכניס מספיק לצרכיו יקבל סיוע מהמדינה כדי לאפשר לו את מחייתו בכבוד , כלי זה אינו מחליף את כלי הרווחה שמטרתם לטפל במקרים חמורים וחריגים בהרבה , הכסף לטיפול במקרים אלו מגיעה מהמיסים של כל שאר האנשים וביטוח לאומי הוא חלק בלתי נפרד ממערכת זו של הביטחון הסוציאלי.

קבוצות סיכון כגון אמהות , נשים בהריון , ילדים וזקנים מקבלים סיוע ביתר קלות כאשר הם נדרשים לכך וזה טבעי לכולנו , אנשים שעובדים כל חייהם ופוטרו או נפגעו במקום העבודה אף להם דואגים באמצעות הביטוח לאומי וקרנות הפנסיה ועוד כלים נוספים שממונים על ידי המדינה עצמה ואילו כאשר מעביד פושט רגל או יש חדלון לפרעון גם אז המדינה דואגת לעובדים ומסדרת וכאשר לא הופרשו כהוגן סכומים לקצבאות פנסיה או דברים אחרים המדינה עדיין תומכת באמצעות הקלות מס ודמי זיקנה.

במקרים מסוימים של מוות במשפחה המדינה דואגת לאלמנה וליתומים ומאפשרת להם מרחב נשימה כאשר היא מחליפה את המפרנס בבית במידה והוא נפטר לתקופה מסוימת כדי שיהיה מה לאכול ויתאפשר לשרוד כלכלית , בנוסף ב=פגיעות בעבודה ונכות כללית המדינה מסבסדת שירותים ומעניקה הטבות מס לצד הטבות כלכליים וסכומים של כסף לסיוע למשפחות הנכה.

מערכת זו עולה הון רב ומצריכה מיסוי יותר גבוהה אך יוצרת סוג של רשת ביטחון שכולנו צריכים , יש למערכת זו בעיות כאשר אנשים מנצלים אותה או משתמשים בה לרעה ולכן יש מורכבויות שונות בהפעלה של מערכות כמו זו.


מעוניין ללמוד קורס ביטחון סוציאלי ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא ביטחון סוציאלי

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל ביטחון סוציאלי.

לא נוספו עדיין סיכומים לביטחון סוציאלי


פרטים נוספים