זמן , חברה ומשפחה סוגיות בתלמוד

מעוניין ללמוד קורס זמן , חברה ומשפחה סוגיות בתלמוד ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא זמן , חברה ומשפחה סוגיות בתלמוד

קורס זמן , חברה ומשפחה סוגיות בתלמוד

בקורס זה מכירים את כל יסודות ומרכיבי התורה שבעל פה , מכירים את כל הספרות התלמודית ספרות התנאים וספרות האמוראים. לימודם של פרקי המשנה וסוגיות תלמודיות תוך דגש על הבנה של אופן החשיבה ואורח החיים כפי שנראים ומשתקפים דרך עינהם של החכמים בתלמוד וזאת באמצעות שיטות שונות , בספרות התנאים מעיינים בלשון ושפתם ובהוראתה  בחיבורים השונים והמקבילים , בספרות התלמודית נשים דגש על פרוש ופרשנות ומבנה הסוגיות עריכתם ודרך ההרצאה של התוכן.

בקורס זה מכירים את המחקר שן הספרות התלמודית ופרשנות עליה בתקופת כתיבת הספרות התלמודית ושנים לאחריה והכרתם של כל ספרות העזר שבצידה ושימוש בה לצרכי הבנה של הנלמד והנסיבות לכתיבתה.

בקורס זה אנו מנסים להבין מספר של סוגיות שיתנו לנו מבט רחב ככל האפשר על חיי המשפחה והחברה בתקופת עבר וההשפעה של אורח חייהם על כתיבתם ואפי לימודם וחיבוריהם השונים והמקבילים הנלמדים עד ימינו , הנושאים המרכזיים המציגים ועושים שימוש בחיי המשפחה והחברה ומשפיעים על הכלל ילמדו בקורס.

בקורס זה נלמד אודות:

משניות מתוך מסכת ברכות , עיון והבנה של סוגיות הקשורות לבניית וכשרותה של הסוכה הנבנית בחג הסוכות לזכר יציאת העם היהודי ממצריים ואופי חייהם באותה העת , עיון והבנה של מטרת ליל הסדר והחוקים והזכרונות שמועלים בה  , עיסוק בחוקי השבת אבידה ובעלות על רכוש ואופן החזרה ושמירה על חזקה של רכוש פרטי , דיני שכנים והחוקים המחוקקים לשמירה על יחסי שכנות תקינים , הלכות בית הדין ואופן פסיקתם חשובים מאוד להבנה איך ומי זכאי להעיד ומי זכאי לשפוט בבית דין המתבסס על הלכות וחוקים יהודיים ונלמד איך נשמרים חוקים אלא ותחת איזה מטריה של הגנה ושמירה על ביצוע החלטת הבית דין.

נושא הבית דין מורכב מאוד בגלל אופי הבית דין היהודי המצריך שני עדים שאינם בעלי קרבה ובאופן מוכח שומרים ומקיימים אורח חיים דתי ואמין שניתן לסמוך על דבריהם , נשואין וקידושין שעד היום מהווים נושא מרכזי בהפרדת דת ומדינה בישראל ומטרתם לשמר את המסורת והשלשלת היהודית על ידי שמירה על חיי אישות ונישואין ומעקב אחר הנשאים ושימור על טהרה של העם היהודי ובכלל זה נלמד על הכתובה והגירושין ואיך הם מתבצעים.

כפי שאתם מבינים זהו קורס מדהים שייקח אתכם מאות שנים אחורה לעולם שאינו קיים עוד ודרך עינהם של חכמי הדת מבינים את אופן והסיבה לקביעות דתיות וחוקתיות שונות לשמירה על חיי חברה ומשפחה תקינים ושימורו של העם היהודי מהתבוללות וטהרת חיי המשפחה.


מעוניין ללמוד קורס זמן , חברה ומשפחה סוגיות בתלמוד ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא זמן , חברה ומשפחה סוגיות בתלמוד

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל זמן , חברה ומשפחה סוגיות בתלמוד.

לא נוספו עדיין סיכומים לזמן , חברה ומשפחה סוגיות בתלמוד


פרטים נוספים