יסודות המחקר הכמותי א

מעוניין ללמוד קורס יסודות המחקר הכמותי א ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא יסודות המחקר הכמותי א

קורס יסודות המחקר הכמותי א

במהלך לימודי קורס זה הסטודנט אמור ללמוד להכיר ולהבין את ההגיון המדעי וזאת על ידי הכרה ושימוש בעקרונות ובכלים שבהם מבצעים את המחקרים הכמותיים בתחומים הקשורים למדעי המדינה , הסוציולוגיה והתקשורת וזאת במקביל להכרה של היחסים הצמודים שיש בין הממדים התוארטיים השונים לממדים האמפירים - מציאותיים שבמחקר המדעי.

קורס זה הוא התחלה בו מתמקדים שמושגים שונים ובמודלים חשובים שמהווים את הבסיס האיתן למחקרים המדעיים וכמובן להכיר את הדרכים בהם הוא מתבצע בכל ענף וענף במדעי החברה הקורס גם מתמקד ומתאר את השלבים השונים בהם מתעצבים מערכי המחקר והאופן שבה הם מתבצעים כאשר אנו שמים את הדגש מההתחלה כבר באופן ניסוח של שאלות המחקר ועד לאופן שבסופו של דבר מציגים את התוצאות של מחקר והשלכותיו. במהלך הקורס לומדים על השיקולים התוארטיים והמתודולוגיים שמנחים את החוקר בביצוע ההחלטות וההכרעות השונות במהלך המחקר.

הלימודים מתחלים לשניים כאשר בתחילה הסטודנטים לומדים להכיר את ההגיון התאורטי - אנליטי שעומד מאחורי ביצוע מחקרים כמותיים שונים במדעי המדינה בסוציולוגיה ובתקשורת יחד עם המושגים המינמלים כדי שיתאפשר הבנה של ההגיון שמתבסס על סיבתיות מסוימת משתנים שונים יחד עם השערות והנחות שהחוקר עושה בהם שימוש ורק על ידי הבנה של הלוגיקה שעומדת מאחורי המחקר הכמותי הסטודנט יכול להמשיך וללמוד את התכונות השונות של המחקר.

החלק השני של הקורס מתמקד כבר בטכניקות ובהכרה של סוגי המחקר השונים  יחד עם גישות ושיטות שונות שבה מעצבים את המחקר הכמותי והאופן שבה החוקר אוסף את הנתונים ובודק את אמינותן. חלק זה יותר פרקטי וענייני ובו יש צורך לעקוב אחר אלמנטים רבים שמשנים את התוצאות שלהן החוקר יגיע בסוף המחקר.

קורס ההמשך יסודות המחקר הכמותי חלק ב נכנס יותר לעומק של הדברים והופך למעט יותר מעניין ונכנס לעומקן של הדברים,


מעוניין ללמוד קורס יסודות המחקר הכמותי א ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא יסודות המחקר הכמותי א

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל יסודות המחקר הכמותי א.

לא נוספו עדיין סיכומים ליסודות המחקר הכמותי א


פרטים נוספים