מעוניין ללמוד קורס מדרש ואגדה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא מדרש ואגדה

קורס מדרש ואגדה

קורס זה פותח דלת לעולמה של האגדה ולעולם הרעיוני של חכמי ישראל זכרם לברכה , החכמים הלבישו את רעיונותיהם באמצעים ספרותיים על ידי מדרשים , אגדות , משלים , פתגמים ועוד. מסיבה זו יש צורך לנתח מה עמד מאחורי סיפורים משלים ואגדות אלו , מהו המסר שאותם חכמים ביקשו לתאר לנו דווקה בדרך זו ?.

כאשר מדברים על חז"ל (חכמינו זכרונם לברכה) מתארים את המנהיגים הרוחניים בתקופה שבין כינונה של בית המקדש השני לבין סוף ימי התלמוד הבבלי כשלושת מאות שנה (המאה ה3 - המאה ה6) 

הקורס עוסק בניתוח הסוגים השונים של האגדות ומנסה לאמוד את האופי מאחורי כל סוגה ספרותית והדרכי ניתוח מיוחדים רק לה , ובאמצעות ניתוח זה מתקבל תמונה ברורה ורחבה יותר של דרך המחשבה של אותם חכמים בדורותיהם ומתקבלת הבנה לאופן והכלים בהם הם התשמשו בהעברת המסר הלאה , לאחר הקורס ורכישת הכלים הנדרשים כל אגדה משל וסיפור חכמים יראה לכם אחרת לחלוטין ההבנה של הביטויים ושל מטרת הסיפור יחד עם עולמו של היוצר תשלים מעין פאזל להבנת דרכי הביטוי וההתמודדות עם הרעיון המועבר.

חומר הלימוד בקורס:

למידה של דרכי הדרישה בתלמות ובאגדה  , הבנה של האגדה כחומר משלים לסיפור המקראי , סיפורי מעשי חכמים ומטרת העברתם לדורות הבאים , הפתגמים ומימרת החכמה יחד עם המשל והנמשל האהובים על הדוברים בחוגים הדתיים זאת כחלק מעיונים במחשבת חז"ל על ידי בחינה של תולדות ספרות האגדה הכוללת את ספרות התנאים וספרות האמוראים והמדרש המאוחר הרווי בסיפורים מרתקים , ולאחר הכרה של כל אלו למידה של תולדות הפרשנות והמחקר באגדה.

קורס מבוסס על סיפורים ואגדות , משלים ופתגמים אמנם נשמע מרתק אבל עיסוק יתר על המידה בעמוד מאחורי התוכן המסופר מעט מוריד מערכו ופוגע בהנאה התמימה של סיפור טוב ומתקתק.


מעוניין ללמוד קורס מדרש ואגדה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא מדרש ואגדה

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל מדרש ואגדה.

לא נוספו עדיין סיכומים למדרש ואגדה


פרטים נוספים