מעוניין ללמוד קורס סטייה חברתית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא סטייה חברתית

קורס סטייה חברתית

קורס זה נועד ללמד את הסטודנט ולאפשר לו לצרוך הבנה אינטלקטואלית של תחומים העוסקים בסטיה החברתית של אנשים בעלי סטיות על ידי קריאה ולימוד של ספרים ומחקרים תאורטיים שעוסקים בנושא , לצד לימוד מעשי של הדברים והשוואה של מעשיהם  לחיי היום יום הנורמטיבים במצבים השונים , יחד עם הבנה רגשית של הסוטים והמקור לבעיה שלהם ושל מעשיהם והאופן שבו הם זוכים לגינוי והוקעה מהחברה.

אז מה זה סטיה? סטיה יכולה להיות פיזית או נפשית והיא תשפיע על דרכי התנהגות של אדם ביחידנות או בקבוצה באופן פרטי או פומבי , רבים הסוטים שמצליחים להדחיק את הסטיה ולהימע ממנה בגלל נורמות חברתיות לצד אחרים שפשוט אינם שולטים בעצמם , סטיות שונות הפכו למקובלות ואינם מוקעות והתנהגות באופנים אלו נחשבת כבסדר ואחרים יחשבו כדברים נוראיים ואסורים בתכלית האיסור.

נושא מעניין זה עולה אצל רבים השואלים את עצמם למה שאדם יעשה מעשה מסוים? ואיך הוא לא חשב על ההשלכות הקשות למעשיו או על הנפגעים מכך? לדברים אלו בחלקם יש תשובות ולאחרים הכל תאורטי ובגדר ניחוש בלבד , אך תמיד יש לעשות הבחנה בין סטיות פיזיות כגון מום מולד לבין סטיות נפשיות מולדות לבין סטיות שנרכשו במהלך החיים בגלל נסיבות שונות.

צורות הסטיה הנפוצות הן לדוגמה התנהגות עבריינית שמוגדרת בחוק כעבירת פליליות דברים כגון רצח , אונס , גניבה  לצד שימוש בסמים חוקיים לצד שאינם חוקיים , כן גם שתיה מרובה של אלכוהול וסיגריות הן סטיה אך סטיה זו מקובלת בחברה של ימינו ולכן אינה נחשבת ככה , לצד סטיות אלו ישנם את הסטיות המיניות של הטרוסקסואלים והומוסקסואליים משני המינים אצל נשים וגברים , סטיות אלו אינם בהכרח מה שמוגדר סטיה אלא גם התנהגויות מסוימות בחיי המין שהחברה רואה בעין רעה.

תכונות פיזיות כגון קעקוע או פגיעה עצמית לצד השמנה הן סטיות פיזיות , סטיות נוספות ניתן לראות בדברים שכליים יותר כגון הצטרפות לכתות או השתתפות בפעילויות שאינם הגיוניות לצד מחלות נפש שונות הן סטיות נפשיות.

כל סטיה מהנורמה תחשב כסטיה עד שהנורמה תשנה את דרך פועלה ותקבל זאת כנורמליות , בני אותו המין שעוסקים במין הומוסקסואלי רוצים להפוך סטיה זו לנורמליות בדרכים שונות וכל שאר הסוטים ישמחו להפוך את הסטיה שלהם לנורמטיבית ניתן לראות זאת בצורכי הסמים כדוגמה הנלחמים להפיכת קנאביס לחוקית ונוחלים הצלחה בארצות הברית במדינות מסוימות לצד אחרות שעדיין רואות זאת כסטיה.


מעוניין ללמוד קורס סטייה חברתית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא סטייה חברתית

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל סטייה חברתית.

לא נוספו עדיין סיכומים לסטייה חברתית


פרטים נוספים