משפחות בראיה סוציולוגית ואנתרופולוגית

מעוניין ללמוד קורס משפחות בראיה סוציולוגית ואנתרופולוגית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא משפחות בראיה סוציולוגית ואנתרופולוגית

קורס משפחות בראיה סוציולוגית ואנתרופולוגית

מהו משפחה ומהו מרחב היחסים שמתקיימים בתוך המשפחה , איך משפחה נקשרת לכל שאר הגורמים החברתיים כגון שייכות ללאום מסוים והשתייכות לבן גזע או מדינה מסוימת ואיך זה משפיע על מעמד וכלכלה  כאשר בקורס זה מתמקדים במשפחה הישראלית והדרך בה היא מתקשרת עם הסביבה הישראלית עם משפחות אחרות, עם דתות אחרות , עם מדינת ישראל בכלל.

הקורס פותח בבחינה של הגישות התאורטיות ושיטות המחקר בתחומים הקשורים למשפחה , הסטודנטים עוברים לאחר מכן על כמות מאוד גדולה של מחקרים שבאים מכיוונים שונים ושופכים אור על היחסים שבתוך המשפחות ובין משפחות שונות ברחבי העולם יחד עם השוואה לנתונים היסטורים כדי לראות היכן ומה השתנה ומה הגורמים לשינויים אלו.

אנו בוחנים את הקשרים בין משפחות ושלושת האלמנטים הדמוגרפיים החשובים ביותר והן כמות הלידות , כמות המוות , הגירה חיובית או שלילית כאשר רוצים לבדוק מהם ההשפעות לילודה רבה או מועטה , מוות בטרם עת או טבעי , לצד הבחירה להגר למדינה או מקום אחר.

אחת מההשפעות הגדולות ביותר על משפחות הן ממקום העבודה כאשר מקום העבודה יכול לקחת חלק מרכזי ופעיל בחייהם של אבות למשפחות והמעמד החברתי בתוך המשפחה נשמר למפרנס והוא זה שגם זוכה לעוצמה ולשליטה בבית בדומה לחברות המלקטים והציידים בהיסטוריה בה ניתן לראות שהמפרנס הוא זה שמחזיק בידיו את הכח הרב ביותר ככזה שדואג לכולם והדבר נע עם ההיסטוריה עד לימינו וכך ניתן לראות שחברות גננים לחברות רועים לחברות חקלאים ולחברה החקלאית של היום המפרנס הוא אבי המשפחה הוא בעל הכח.

אנו בוחנים בנוסף את הקשר שבין היחסים הרגילים לבין המצב שבו הכל מוגדר כנישואין והיחסים שנשמרים לאחר מכן בין אמהות ואבות לילדיהם והיחסים מאוחר יותר בין סבים וסבתות לנכדים , בעצם בוחנים את כל הקשרים בתוך המשפחה בצורה של שתי וערב כדי לראות כל דבר ולהבין מהיכן הוא נובע ומה המשמעות שלו לנושאים חיצוניים למשפחה בדברים כגון רווחה ובתי המשפט.

בנוסף מננסים לבחון מה ההקשר הביולוגי הפשוט ליחסי השערות והקירבה המיוחדת לבני המשפחה , האם יכול להיות שהקשר החזק שלנו עם בני משפחותינו מבוסס לא רק על גורל וחיים משותפים אלא גם ביולוגיה טבעית של אופן היצירה שלנו?  


מעוניין ללמוד קורס משפחות בראיה סוציולוגית ואנתרופולוגית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא משפחות בראיה סוציולוגית ואנתרופולוגית

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל משפחות בראיה סוציולוגית ואנתרופולוגית.

לא נוספו עדיין סיכומים למשפחות בראיה סוציולוגית ואנתרופולוגית


פרטים נוספים