מעוניין ללמוד קורס ספורט וחברה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא ספורט וחברה

קורס ספורט וחברה

כולנו עוסקים בספורט ברמה זו או אחרת בחיינו חלק משחקים חלק נהנים לצפות ואחרים סתם אוהבים את קיומו , קורס זה עוסק במיקום שתופס הספורט בחברה המודרנית של ימינו וגם בתקופות קדומות יותר בהיסטוריה ומנסה להבין האם יש השפעה שנובעת מהספורט למבנה החברתי וההתפתחות שלה בימינו ומטרתינו לתת הסבר שימצא אותנו באשר לטיבו ותפקודו של הספורט המודרני על כל בעיותיו השונות.

במהלך הלימודים בקורס זה עוסקים הסטודנטים בקריאה של מחקרים וסוגיות שונות שמעצבות את התחום של ספורט בחברה , הסטודנטים עצמם יחפשו לתאוריות שונות שעושים בהם שימוש כאשר באים לחקור את הספורט והחברה , מטרת הקורס לגרו לסטודנטים להתנסות בחשיבה ביקורתית ועל ידי כך לנסות לנתח את התופעות המרכזיות שיש בענפי הספורט השונים שמתרחשים בארץ ובעולם כולו והם יעשו זאת על ידי קריאה מעמיקה של ספרות ומחקר שנכתבו בנושא בתקופות השונות וינסו למצוא חיבורים משיקים בינהם.

הקורס עצומ עושה שימוש בספר "מגרש המשחקים : ספורט וחברה בתחילת האלף השלישי" והחומר מתחלק לפרקים וכל אחד מהם עוסק בנקודות שונות במחקר של ספורט וחברה , הספר חייב לפתוח ביישור קו של מהו ספורט וכמובן לתאר את ההתפחות של הספורט במשך השנים ולעשות זאת תוך כדי הבהרה של התאוריות הסוציולוגיות שבאות לידי ביטוי בספורט ובין השאר לתאר לנו איך הכדור הוא כלי משחק בין לאומי שכולם מבינים ואיך זה הפך לדבר גלובלי עם תהליכי הגלובליזציה של העולם המודרני.

כאשר עולים למגרש הכדורגל או הכדורסל או בעצם כמעט כל ספורט וכאשר המשחק בין שני מדינות כל צד יקבל את זמנו להמנון של המדינה לה הוא שייך והצד השני יצטרך לכבד אף הוא את העניין תוך כדי כבוד לאתניות וללאומיות של האחר , נוסף על כך ניתן לבחון את מקומם של הנשים בענפי הספורט השונים ומתי שהן משתלבות בספורט איך הן עושות זאת , כאשר בוחנים כיום כל דבר נכנסים גם לנושאים כלכליים מאחר וזהו המנוע העיקרי של הספורט , זה יכלול ספונסרים , מפרסמים , מהמרים , מנויים ומה לא?. ננסה להבין גם כן מה גרם למסחור המטורף של הספורט ומתי זה החל.

נכיר את החיבור שבין ספורט לדברים אחרים כגון פוליטיקה ואת האנשים שמעורבים בהכל , נכיר את המושג שירים ושערים ונבדוק את הספורט ואת התקשורת ההמונים שכוללת רדיו , טלויזיה ועוד כלי מדיה שונים בהם מועברים משחקים ואיך זה משפיע על המימד החינוכי של בני הנוער והאם בכלל ניתן לשלב בינהם? נושאי המחקר בתחומים אלו מרתקים במיוחד וכל חובב ספורט שלומד סוציולוגיה ואנתרופולוגיה חייבים ללמוד קורס זה הכל יראה אחרת לאחר מכן.

נושאים נוספים שנבחנים במהלך הלימודים הם כמובן החיבור של הספורט להוויה הישראלית והמגמות השונות של הספורט הישראלי על כל הפלגים שלהם , ואיך נראה משחק הוגן ועל פי אילו כללים היא נקבעת כלומר ננסה להבין מהם הגינות ומהם אלימות כאשר זה מגיע למגרש המשחקים המודרני מאחר והחוקים במגרש שונים מאוד מהחוקים שחלים בחיים הרגילים הלחץ הרגשות והחוויה שונים לחלוטין וגם חוויות והתנהלויות אלו נכיר ונלמד לעומק.


מעוניין ללמוד קורס ספורט וחברה ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא ספורט וחברה

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל ספורט וחברה.

לא נוספו עדיין סיכומים לספורט וחברה


פרטים נוספים