דיני תקשורת ואתיקה עיתונאית בישראל

מעוניין ללמוד קורס דיני תקשורת ואתיקה עיתונאית בישראל ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא דיני תקשורת ואתיקה עיתונאית בישראל

קורס דיני תקשורת ואתיקה עיתונאית בישראל

חופש העיתונות בישראל אינו זהה לשל מדינות אחרות והסיבות לכך ביטחוניות בעיקר , מטעמים בטחוניים בישראל יהיו מצבים בהם יובהר לעיתונות לא לפרסם דבר מה ועליהם לציית לכך , על התקשורת להימנע מפרסום של תכנים שונים שמוטלים תחת צו איסור פרסו או שעלולים לפגוע באדם / באוכלוסיה מסוימת ובמהלך קורס זה אנו לומדים על התשתית הערכית המשפטית והחוקתית להגבלות אלו ועל הצדק שמעורב בהן.

במהלך הלימודים בקורס זה הסטודנטים מכירים את הדינים והתקדימים המשפטיים וכן הסדרים נוספים שמכוחן פועלות המגבלות השונות על התקשורת הישראלית , הסטודנטים ילמדו על כל הדינים הללו תוך כדי התייחסות למקורות של הדינים הנהוגים כיום והשינויים שחלו בהם במהלך השנים כמו כן יוצגו בפני הסטודנטים פיסקות שמהוות אבן דרך לחופש העיתונאות והתקשורת במדינת ישראל.

כללי האתיקה העיתונאית התפתחו עם השנים והשתנו בהתאם לדרישות וההשלכות הבטחוניות השונות אך לא תמיד עשו זאת מרצון ותמיד עולה לדין שאלת תקפות העקרון של החסיון העיתונאי בישראל במיוחד כאשר עיתונאי מחזיק בידיו מידע שיכול להוות שימוש לגורמי ביטחון וקריטי לשמירה על אזרחי מדינת ישראל , ולא ניתן להתייחס לכל כללי האתיקה והחוקים הישנים בלי להתמודד עם השאלה של איך כללים אילו משפיעים בעולם המודרני יחד עם האינטרט בו התקשורת מוצאת את עצמה בבעיה.

הבעיה שמציבה האינטרנט עוד חדשה למקבלי ההחלטות ולא ברור האם ניתן להחיל כללים של אתיקה על כולם? שהרי כיום כל אדם יכול לפרסם בכל רגע נתונים על מקרי אמת שהתרחשו במבצע צבאי או במלחמה , לשחרר שמות של הרוגים עוד בטרם נמסר הודעה להוריהם או להודיע על מקום מקרה בטיחותי דבר שמסכן רבים , יתרה מזאת גופי התקשורת המסורתיים נתפסים כבלתי אמינים מאחר והם אינם מדווחיםדברים שידועים לכל מחמת צו איסור פרסום והכללים שחחלים עליהם.

במהלך קורס זה מכירים חוקים ודינים שמוטלים על כל עיתונאי באדם פרטי בעבודתו כך לדוגמה חלים עליו כללים שמונעים ממנו לחדור ולפגוע בצנעת הפרט , איסור על לשון הרע והגבלות שונות לסיקור של משפט שנמצא בדלתיים סגורות ועוד תחומים אחרים שמטרתם העמיד את את העיתונאי על מקומו ולא לתת לו מעמד הגבוהה משל כל אדם אחר - גם עיתונאי כפוף לחוק.

בסוף הקורס הסטודנט חייב לדעת להתמצא ולגלות הבנה לגבי חוקים ופסיקות והסיבות לחקיקותם ואיך הם משפיעים על התקשורת המסורתית , הסטודנט אמור להצליח לעשות בכללים אלו שמוש במשימות אישיות או בעבודה כעיתונאי , כללים אלו חשובים מאוד במערכת בו יש גופי חקיקה שקובעים דברים על מנת לשמור על שוויון ואיזון וכן כדי לשמור על השם הטוב של הפרט ומניעה של הפרות פרטיות נוספות.

תחום זה עוד צפוי לעבור שינויים רבים עם חקיקה מודרנית שאמורה לאפשר הגבלות על פרסום תכנים על ידי האינטרנט וזאת כדי למנוע מקרים לא נעימים ואף מסכני חיים שבמדינת ישראל יש צורך להתגונן בפניהם. כללים אלו נועדו בראש ובראשונה להגן ולשמור על אזרחי ישראל ולכן הם חשובים בדיוק כמו מניעה של גניבה או מקרי מבחן פליליים שונים והעונשים הקבועים בחוק מוכרים וניתנים ליישום.


מעוניין ללמוד קורס דיני תקשורת ואתיקה עיתונאית בישראל ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא דיני תקשורת ואתיקה עיתונאית בישראל

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל דיני תקשורת ואתיקה עיתונאית בישראל.

לא נוספו עדיין סיכומים לדיני תקשורת ואתיקה עיתונאית בישראל


פרטים נוספים