סדנה בכתיבה עיתונאית

מעוניין ללמוד קורס סדנה בכתיבה עיתונאית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא סדנה בכתיבה עיתונאית

קורס סדנה בכתיבה עיתונאית

להיות עיתונאי זה לא דבר של מה בכך , יש מורכבויות שונות יחד עם דפוסי פעולה והרגלים שיש לבנות אצל הסטודנט כדי שיוכל באמת להיות עיתונאי. בסדנה זו הסטודנטים בעצם עוברים ולומדים את יסודות הכתיבה העיתונאית וזה כולל יצירה של דפוס כתיבה עיתונאית יד עם שיטות ואיסוף מידע עיתונאי אמיתי וכמובן גם כתיבה של ידיעות וכתבות שונות ומאחר וזו סדנה בה בונים את היכולות רוב הקורס עוסק בעבודות מעשיות בבית ובכיתה עד הסטודנט מתרגל ובונה לעצמו את סט הכלים הנדרש לעיתונאי.

מערכת הלימוד בקורס כוללת בתוכה מידע רב על העיתונאות הכתובה שיש בישראל ובעולם כולו תוך התבוננות בשיטות ובהבדלים בינהם יחד עם הכרה בציוני דרך חשובים במערכות אלו ולאחר מכן מוצגות בפני הסטודנט האילוצים וההיבטים של שיבוץ התוכן ושל ארגון התוכן בעיתון , מידע נרכב מועבר לגבי העבודה של העיתונאי והאופן שבו הוא אמור לאסוף את הנתונים ולבסס אותם לפני כתיבה של מאמר או ידיעה חדשותית כפי שיגוע לכל יש לעיתונאי אחריות למה שהוא כותב ולכן עליו לדייק ולבדוק שאכן הדברים נכונים.

עבודתו של העיתונאי מתחל לחלקים כאשר בתחילה יש להכיר את כללי היסוד של התפקיד ולהן חשיבות רבה לאחר מכן יש להבין את ההבדלים והצורות השונות של הכתיבה במאמרי ידיעה חדשותית , בכתבות שמכסות אירועים או תכנים שונים וכמובן גם בפרשנות ובדעות אישיות ובביקורת לא כל מה שעיתונאי כותב אכן מתפרס יש לכל עיתון עורך שתפיקו לבדוק אמינות ורלוונטיות ולפעמים לקבל את האישורים הנדרשים לפרסום כתבה או השגת תגובה מהגורמים הרצויים.

בחירה של כותרת לכל סוג של ידיעה ומאמר אמורה לשקף את התוכן בצורה הטובה ביותר יחד עם העיצוב של הכתבה והעימוד שלה בעיתון שגם להם חשיבות בעדיפות של הקוראים ובמיקום בה היא מוצבת בעיתון , בנוסף ישנם תוספות כגון איורים ותמונות המשולבים בתוך כתבות שגם אותם יש להשיג ולבסוף על כל אדם העוסק בעיתונות לדעת ולהכיר את הקווים האדומים והגבולות שאותם אסור לחצות - הכללים של האתיקה העיתונאית.

למרות שהסדנה מכינה את הסטודנטים מאפשרת להם להתנסות בכתיבה עיתונאית , לאחר סדנה זו הסטודנט אינו עיתונאי והעבודה המעשית אינה יכולה להיות ברמה של עיתונאי מקצועי כך שאמנם זה קורס מרתק וכיף אך זה לא הולך להפוך אותך לעיתונאי.


מעוניין ללמוד קורס סדנה בכתיבה עיתונאית ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא סדנה בכתיבה עיתונאית

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל סדנה בכתיבה עיתונאית.

לא נוספו עדיין סיכומים לסדנה בכתיבה עיתונאית


פרטים נוספים