מעוניין ללמוד קורס תקשורת כתרבות ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תקשורת כתרבות

קורס תקשורת כתרבות

קורס זה עוסק בתקשורת ההמונים מתוך הבנה שמשא ומתן יומי מתרחש ובו דנים על הזהות התרבותית והפוליטית של כולנו , בתחילתו של הקורס אנו מנסים להבין ולהגדיר את המשמעות של המילה תרבות ומה מציע עליו לדוגמה האם תרבות עממית מראה על התרבות של כולם או שאולי שקלול של כל סוגי התרבות הגבוהה העממית והפופולאריות מראות על התרבות של הכלל? אמצעי התקשורת יודעים ליצור תרבויות ומציאות בה תרבות נוצרת כך ניתן לראות סוגים שונים של טלוויזיה וז'אנרים כגון כתבות עיתונות , אופרות סבון וסרטי קולנוע משפיעות עלינו.

הקורס עוסק גם באופן שקבלים שונים מקבלים את התרבות הפופולארית לדוגמה ניקח תכניות ריאלטי ונראה איך אנשים בגילאים וממוצאים שונים מקבלים את הז'אנר , כמובן שהמפגש בין תקשורת לתרבות מתאפיינת גם באילוצים שונים של טכנולוגיה ושל הקשרי הצפיה של האוכלוסיות השונות והצורה בה אנשים מעורבים במה שמתרחש על המרקע.

הקורס פותח בשאלה האם תקשורת פופלארית יכולה להיחשב בתרבות ? ואם כן בואו נגדיר לרגע מה זה תרבות ואיך הוא נקבע או מוסדר ועל ידי מי כלומר זה שאדם אחד רואה דבר כתרבותי זה לא מחייב את האחר לקבל זאת גם כן מצד שני רוב ציבור שמחליט על תרבות פופלארית כן משפיע על ההמונים כולם וניתן לראות זאת בסוגה של התכנים שמופיעים בטלויזיה או ברדיו שפונים אל הקהל הרחב ביותר מתוך האוכלוסיות השונות.

תקשורת ההמונים כתרבות יום יומית גם היא מעלה שאלות האם אנו שחוזרים הביתה ורואים תכניות טלוויזיה מגדירים אותן כתרבות או כדבר מעיק שמעביר זמן , ואיך טקסטים שונים מנסים להתגבר על מכשולים אלו לפנות לקהל הרחב ביותר ולבסוף יש לבחון את אופרות הסבון את תכניות הריאלטי ואת הפרסומות המשודרות ולראות אל מי זה פונה וכמה מתוכם רואים זאת כתרבות יום יומית שהם צורכים.

כאשר ההמונים נפגשים בביתם עם התקשורת אנו רוצים לראות עם איזה אילוצים אנו מתמודדים,  ניתן לראות שיש אילוצי הקשר אילוצי מדיום ואילוצי טקסט שצריכים לעבור כמו שצריך להמונים ויש לראות איך זה מתקבל ומתפרש אצל קהלים שונים ובגלל רב תרבותיות שיש כיום בגלל מוצאים שונים יש צורך בתהגמשות תמידית ולעמוד באילוצי שיח שונים כדי לא לפגוע ברגשות של אנשים אחרים.


מעוניין ללמוד קורס תקשורת כתרבות ?

השאר כאן את פרטיך ואנו נחזור אליך בהקדם עם פרטים בנושא תקשורת כתרבות

יש לך אירוע? לחץ כאן כדי לבחור אולמות וספקי שירות
לא נוספו תגובות עדיין אהיה הראשון להגיב..

שיתוף תכנים

סיכומים משותפים הקשורים ל תקשורת כתרבות.

לא נוספו עדיין סיכומים לתקשורת כתרבות


פרטים נוספים